Anasayfa Bitcoin Bitcoin (BTC) Düşüşü, Ayı Tuzağı Mı? Altcoin Rallisi Gecikecek

Bitcoin (BTC) Düşüşü, Ayı Tuzağı Mı? Altcoin Rallisi Gecikecek

Bitcoin
Bitcoin (BTC) Düşüşü, Ayı Tuzağı Mı? Altcoin Rallisi Gecikecek Mi? - Koinbox.Net

Bitcoin (BTC), haftalık kapanışını 58,7 bin dolardan yaptı. Birçok analistin beklediği 60 bin dolarlık hafta kapanışı gelmedi. Bunun üzerine Bitcoin fiyatı 56,9 bin dolara kadar düştü. Peki Bitcoin’de gerçekleşen bu haftalık kapanış ne anlama geliyor? Analistlerin Kasım sonunda boğa yükselişinin başlayacağına dair yaptıkları tahminler, yanlış mı çıktı? Bitcoin ve altcoin boğasında süreç uzayacak mı?

Haftalık Kapanış Tahminleri Tutmadı

Sosyal medyadan konuya dair yorum yapan birçok kripto yatırımcısı, beklenen boğa sürecinin ertelenebileceğine dair yorumlar yapıyor. Bazı analistlere göre haftalık kapanışını 60 bin dolar üzerinde yapamayan Bitcoin (BTC), yeniden 53-54 bin dolar seviyelerini test edebilir. Bu bölgeden güç toplayacak olan Bitcoin, hızlı bir yükselişle kendini yeniden 60 bin dolar seviyesinin üstüne atabilir.

#Bitcoin $60k denemesi başarısız olursa daha önce belirttiğimiz$53k-$54k test edilebilir.Altcoinlerde trade eden arkadaşlar temkinli lütfen ?Yarın sabah canlı yayında görüşmek üzere ?

— Stevedabitcoin (@stevedabitcoin) November 21, 2021

Bitcoin Düşüşü, Ayı Tuzağı Olabilir mi?

Bitcoin’in bu hareketi, bazı kripto yatırımcılarına göre ayı tuzağı olmaktan öteye geçmeyecek. Piyasa yapıcıların, yatırımcıların 60 bin dolarlık beklentisinden haberdar olduğunu dile getiren kullanıcılar, Bitcoin’in sahte bir düşüş hareketi sergilediğini düşünüyor. Bu yatırımcılara göre, 53 bin dolar seviyelerine düşebilecek bir görüntü çizen Bitcoin nedeniyle birçok kişi zararına da olsa satış yapacak. Bu zararına satışların ardından ucuza malı toplayacak olan büyük yatırımcılar, daha sonra Bitcoin’i uçuşa geçirecek.

O Meme Coin, Ayı Tuzağından Kaçınmalı: Düşüşü Kötü Olabilir

Bitcoin, Hangi Bölgeye Doğru Hareket Edecek?

Birçok kripto yatırımcısı, bu iyi senaryoya inanmak istiyor. Bitcoin’in şimdiye kadar çizdiği görüntü ise 53 bin dolar seviyelerine doğru bir düşüşün habercisi olarak görünüyor. Piyasanın kararsız olduğu böyle durumlarda ayı ve boğa tuzaklarının bilincinde olan yatırımcılar ise, fiyatın güvenli seviyelere gelmesini bekliyor. Bu güvenli seviyeler, Bitcoin’in 60 bin dolar üzerinde günlük kapanış yapması ya da 53 bin dolar bölgesinden güç toplayarak yukarı çıkması olabilir.

Bitcoin (BTC) Fiyatı

Kasım ayında iki defa en yüksek zirvesini aşan Bitcoin (BTC), son iki haftadır bir düşüş trendinin içerisinde bulunuyor. Bazı analistlere göre boğa bayrağını Kasım ayının sonunda açacak olan Bitcoin, iki ay içinde 128 bin dolar seviyelerine ulaşacak. Kötü senaryodan bahseden kişi sayısı ise oldukça az. Genel olarak kripto camiasının geneli, Bitcoin ve altcoin rallisine inanmış durumda. Bitcoin (BTC), şu an dolardan işlem görüyor.

Yorumlar(0)

Henüz yorum yazılmamış.