Anasayfa Rehber Paribu Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehberi

Paribu Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehberi

Rehber

Paribu Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Paribu nedir? Paribu güvenilir mi? Paribu ne zaman açıldı? Paribu sahibi kim?

Paribu Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım RehberiParibu Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehberi

Paribu Nedir?

Paribu Türkiye’nin lider kripto para birimi borsalarından biridir. Coinmarketcap verilerine göre Paribu’nun son 24 saatlik işlem hacmi 450 milyon doların üzerindedir. Son 24 saatlik işlem hacmine göre Paribu dünya genelinde en büyük 41. kripto para birimi borsasıdır.

Paribu Güvenilir mi?

Paribu ülkemizin kripto para severleri tarafından sıklıkla tercih edilen bir borsa olduğundan dolayı Paribu’nun son derece güvenli olduğunu söyleyebiliriz.

Paribu Ne Zaman Açıldı?

Türk kripto para birimi borsası Paribu 14 Şubat 2017’de açılmıştır.

Paribu'nun Sahibi Kim?

Paribu’nun sahibi Yasil Oral’dır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Paribu 2017 Şubat ayında Yasin Oral tarafından kurulmuştur.

Paribu Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehberi

Paribu Hesabı Nasıl Açılır?

Paribu’da bir hesap açmak çok kolay ve çok hızlıdır. Bir Paribu hesabı açmak için ilk olarak https://www.paribu.com/#/ web sitesine gidin ve sağ üst menüde bulunan Giriş Yap tuşuna tıklayın. Daha sonra karşınıza aşağıdaki ekran çıkacaktır. Buraya gerekli bilgileri eksiksizce girin.

Hesabımı oluştur’a tıkladıktan sonra Paribu hesabınız açılacaktır.

Paribu Para Yatırma

Paribu’ya para yatırmak için ana sayfada kullanıcı adınınız yanındaki “Cüzdan” sekmesine tıklayın. Karşınıza çıkan yeni sayfa da aşağıdaki resimde kırmızı ile belirtilen “Yatır” sekmesine tıklayın. 

Paribu’ya Türk lirası yatırmak için Akbank, Fibabanka, VakıfBank, Ziraat Bankası, Papara ve Ininal kullanabilirsiniz. Paribu’ya sadece kendi adınıza ait hesaplardan para gönderebilirsiniz. Bu yüzden Paribu’ya ATM kullanılarak para yatırılamaz. Paribu gerekli kontrolleri tamamladıktan sonra hesabınıza paranız geçecektir. Paribu’ya para yatırma işlemini EFT ile yapıyorsanız işleminizin alıcı kısmına Paribu Teknoloji A.Ş. yazılması zorunludur.

Paribu Para Çekme

Paribu’dan para çekme işlemleri para yatırma işlemi kadar kolaydır. Paribu’dan para çekmek için ana sayfadan bulunan “Cüzdan” sekmesine tıklayın. Daha sonra aşağıdaki resimde görülen kırmızı daire içindeki “Çek” sekmesine tıklayın.

Paribu Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım Rehberi

Karşınıza Türk lirası para çekme ekranı gelecektir. Buradan Banka, Papara ya da Ininal hesap bilgilerinizi girerek para çekim işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Paribu Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası

Paribu müşteri hizmetleri iletişim numarası 0 850 303 60 00’dır. Bu numarayı arayarak Paribu müşteri hizmetleri ile konuşabilirsiniz.

Paribu Canlı Destek Hattı

Kripto para borsası Paribu’nun şu anda canlı destek hattı yoktur. Paribu desteğine ulaşmak istiyorsanız müşteri hizmetlerini arayabilir ya da https://destek.paribu.com/hc/tr bu linke tıklayabilirsiniz.

Paribu Hesap Silme - Kapatma İşlemi

Paribu hesabınızı silmek için destek@paribu.com adresine mail atmanız gerekiyor. Bu mailde kullanıcı bilgilerinizi detaylı olarak yazın ve neden Paribu hesabınızın silmek istediğinizi belirtin.

Paribu Hesap Doğrulama 

Yeni oluşturduğunuz Paribu hesabını doğrulamak 5 dakikanızı bile almayacak. Bu adımı tamamlamak için Paribu ana sayfasından başlayın ve kullanıcı adınızın üzerine tıklayın. Buradan üst menüde yer alan “Kimlik Doğrulama” seçeneğine tıklayın. Aşağıda yer alan bilgileri eksiksizce doldurun ve hesabınız anında doğrulanacaktır.

Paribu Telefon Numarası Değişikliği

Paribu hesabınızdaki kayıtlı telefon numarasını destek@paribu.com adresine mail atarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu mailde hesap ve kullanıcı bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde belirtin ve neden telefon numarası değişikliği yapmak istediğinizi yazın.

Yorumlar(0)

Henüz yorum yazılmamış.