Anasayfa Sektörel Winklevoss Capital Kripto Saklama Şirketini Destekliyor

Winklevoss Capital Kripto Saklama Şirketini Destekliyor

Sektörel
Winklevoss Capital Kripto Saklama Şirketini Destekliyor - Koinbox.Net

Kripto para saklama şirketi Vault12, arkadaşları ve aileyi geri alma ağı olarak kullanarak, özel anahtarları korumanın yeni bir yolunu sunuyor.

“Kişisel kripto para birimi güvenlik çözümü” olarak adlandırılan çözüm, “koruyucuların” kullanıcıların özel anahtarlarını korumalarına izin vermek için Hiyerarşik sınır Shamir gizli paylaşma kripto grafik tekniğini kullanıyor.

İsrailli kripto grafik yazarı Adi Shamir tarafından geliştirilen teknik, koruyucuların, kullanıcıların şifrelerinin bir kısmına sahip olmalarını sağlar ve eğer kullanıcılar dijital varlıklarına erişimini kaybederlerse, fonlarını geri almak için koruyucuları anahtarlarını birleştirebilirler. Vault12 ile kullanıcılar, anahtar parçacıklarını korumak için koruyucularına ETH ödemeleri yapabilir.

Vault 12’nin COO’su Blake Comagere: “Günümüz dünyası hem kişisel yaşamlarımızda hem de profesyonel yaşamımızdaki sosyal çevremize çok güveniyor. Bu yüzden kripto grafiye daha sosyal bir yaklaşım uyguluyoruz ve varlıklarımızı sevdiklerimize korumaları için emanet ediyoruz.”

Bu fikir, AngelList’in kurucusu Winklevoss Capital, True Ventures ve Naval Ravikant gibi önemli yatırımcılardan destek gördü. Vault12, bu yatırımcılardan toplanan fon miktarını açıklamadı.

Winklevoss Capital’ın ortağı Cameron Winklevoss, “Kripto ekonomisinin gelişmesi için paranın korunması gerekiyor.

Vault12’nin çözümü merkezi olmayan bir sistemi kullanılır böylece şirket kullanıcıları anahtar parçacıklarına ya da kullanıcıların bakiyelerine erişim sağlayamaz. Comagere, şirketin ilerleyen zamanlardan “yasal belgelerden ev anahtarlarına kadar her şeyi” korumayı planladığını belirtti.

Yorumlar(0)

Henüz yorum yazılmamış.