Anasayfa Bitcoin Arthur Hayes, Bitcoin Tahminini Açıkladı: Yüzde 2.700 Yolda...

Arthur Hayes, Bitcoin Tahminini Açıkladı: Yüzde 2.700 Yolda...

Bitcoin

BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, Bitcoin (BTC) fiyatının yüzde 2,738 artış gösterebileceğini tahmin ediyor.

Arthur Hayes, Bitcoin Tahminini Açıkladı: Yüzde 2.700 Yolda...

BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, Bitcoin (BTC) fiyatının yedi haneli olabileceği yönündeki tahminini yineliyor. Hayes, getiri eğrisi kontrolü (YCC) olarak bilinen bir para politikası aracının Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara ulaşması için bir katalizör görevi göreceğini, bunun da mevcut seviyeden yaklaşık yüzde 2,738'lik bir artış anlamına geldiğini söylüyor.

Merkez bankaları; getiri eğrisi kontrolünü, uzun vadeli tahvilleri mümkün olduğunca çok satın alarak uzun vadeli faiz oranı seviyesini etkilemek ve oranın planlanmış hedefin üzerine çıkmasını önlemek için kullanıyor. Hayes'e göre, Federal Rezerv sıkılaşırken bile ABD hükûmetinin tamamı gevşek bir para politikası ortamı sağlıyor.

Bitcoin fiyatı, yazının hazırlandığı sırada 35.230 dolardan işlem görüyor.

Arthur Hayes, Bitcoin Tahminini Açıkladı: Yüzde 2.700 Yolda...

Hayes, FED'in Faiz Kararını Değerlendirdi

Hayes, ilk olarak bu yılın başlarında yedi haneli bir Bitcoin fiyatı öngörmüştü. Söz konusu isim; o dönemde Çin'in para politikasını gevşetmesinin, Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara fırlamasını tetikleyeceğini savunmuştu.

Hayes, ayrıca Federal Rezerv'in bu hafta ortasında faiz oranlarını artırmayı durdurma kararının "finansal varlıkları pump'lama zamanı" olduğunu gösterdiğini söylüyor. BitMEX kurucusuna göre; FED'in kararı, diğer merkez bankalarının para politikasını gevşetmesini tetikleyecek.

Arthur Hayes, Bitcoin Tahminini Açıkladı: Yüzde 2.700 Yolda... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar