Anasayfa Altcoin Arthur Hayes: Bu Altcoin Yüzde 1.700'den Fazla Patlayabilir!

Arthur Hayes: Bu Altcoin Yüzde 1.700'den Fazla Patlayabilir!

Altcoin

BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, yapay zekâ ekonomisi canlandıkça bir altcoinin yüzde 1.700'den fazla artış gösterebileceğini dile getiriyor.

Arthur Hayes: Bu Altcoin Yüzde 1.700'den Fazla Patlayabilir!

BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, sansüre dayanıklı yapay zekâ (AI) altyapısına olan talebin artacağı gerekçesiyle merkeziyetsiz bir veri depolama kripto projesinde yükseliş eğilimi olduğunu ifade ediyor.

Hayes, yeni bir blog yazısında, yapay zekâ teknolojisinin ihtiyaç duyduğu iki şey olan işlem gücü ve bulut depolama için "merkeziyetsizliğe ihtiyaç duyduğunu" söylüyor.

BitMEX kurucu ortağına göre; "gelişen yapay zekâ ekonomisi için olmazsa olmaz" olan merkeziyetsiz dosya depolama ağı Filecoin (FIL), mevcut fiyat-kapasite oranının yükselmesi halinde mevcut seviyesinden yaklaşık yüzde 1,730 oranında değer kazanabilir. Fiyat-kapasite oranı, varlığın fiyatının depolama kapasitesine bölünmesiyle hesaplanır.

Hayes, şöyle diyor:

Kat sayıları düştükten sonra yatırım yapmak her zaman en iyi uygulamadır. Fiyat/kapasite oranının, Nisan 2021'deki seviyesinin yalnızca yüzde 25'i kadar gerileyerek exbibyte (EiB) başına 4,86 dolara düştüğünü düşünün. Fiyat, mevcut seviyelerden neredeyse 17 kat artarak 59,29 dolara yükselecektir.

FIL fiyatı, bu yazının yazıldığı sırada 3,24 dolardan işlem görüyor. Söz konusu fiyat, Nisan 2021'de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 236,24 dolara kıyasla yüzde 98,6 oranında düşüş gösterdi.

Bu arada Hayes'e göre; Filecoin'in fiyat-kapasite oranı, Nisan 2021'de EiB başına 19,45 dolardan şu anki değeri olan EiB başına 0,27 dolara gerileyerek yaklaşık yüzde 99'luk bir düşüş gösterdi.

Filecoin'e Dair Yükseliş Tezi Neye Dayanıyor?

Arthur Hayes: Bu Altcoin Yüzde 1.700'den Fazla Patlayabilir!

BitMEX kurucu ortağı; Filecoin hakkındaki yükseliş tezinin, merkez bankalarının yakında para politikasını gevşetmek zorunda kalacağı ve bunun da bir "itibari para likidite patlaması" ile sonuçlanacağı fikrine dayandığını söylüyor.

Onlarca trilyonluk bedava parayla donanmış olarak politikacılardan koruma fonu yöneticilerine ve risk sermayedarı teknoloji adamlarına kadar herkes, yapay zekâ ile yüzeysel olarak ilgili herhangi bir şeye para akıtmak için ellerinden gelen her şeyi yapacak.

Arthur Hayes: Bu Altcoin Yüzde 1.700'den Fazla Patlayabilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Metaverse Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
NFT Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan