Anasayfa Sektörel Arthur Hayes, Kriptodaki Son Yükselişin Asıl Sebebini Açıkladı!

Arthur Hayes, Kriptodaki Son Yükselişin Asıl Sebebini Açıkladı!

Sektörel

BitMEX'in kurucu ortağı Arthur Hayes, kripto para piyasasında yaşanan son yükselişin sebebine dair bir açıklamada bulundu.

Arthur Hayes, Kriptodaki Son Yükselişin Asıl Sebebini Açıkladı!

Kripto türevleri borsası BitMEX'in kurucu ortağı Arthur Hayes, kripto para piyasasındaki son yükselişin yalnızca spot Bitcoin ETF beklentisinden kaynaklanmadığına inanıyor.

Salı günü yayınlanan "The Periphery" başlıklı makalesinde Hayes; kripto para piyasasındaki yükselişi, özellikle İsrail ile Hamas arasındaki savaşla ilgili olarak, şahin ABD dış politikasıyla ilişkili maliyetlere bağladı.

Hayes, ABD Başkanı Joe Biden'ın İsrail'in savaş çabalarını desteklemeye yönelik açık uçlu taahhüdünün altını çizdi ve bunun, tırmanan askerî bütçe ve artan hükûmet borçlanmasıyla birlikte, küresel savaş enflasyonu endişelerini körüklediğine işaret etti.

Kripto uzmanı, "Ukrayna'nın hesabına eklendiğinde, Amerika'nın askerî bütçesi gerçekten patlayacak - özellikle de Hamas'ın İran gibi müttefikleri, vekilleri aracılığıyla mücadeleye girerek karşılık verirse." diye yazdı.

Bu durum, hükûmetin gelecekteki borçlanmasını artıracak. Bir savaşın israf edebileceği sermaye miktarı söz konusu olduğunda sınır yoktur.

Kurumsal Yatırımcılar Tahvil Satışına Başladı

Makalede Hayes, ABD'nin askerî harcamalarının artacağını öngören kurumsal yatırımcıların tahvil ve hazine bonolarını satmaya başladığını ve getiri elde etmek için alternatif varlık sınıfları aradıklarını öne sürdü.

Hayes'e göre, uzun vadeli ABD Hazine tahvilleri artık yatırımcılar için güvenlik sunmazsa, altın ve özellikle Bitcoin gibi alternatiflere yönelecekler.

Hayes, hem altının hem de Bitcoin'in küresel savaş enflasyonu korkusundan kaynaklanan bir yükseliş yaşayacağına inanıyor.

Altın ve en önemlisi Bitcoin, küresel savaş zamanı enflasyonuna ilişkin gerçek korkularla yükselmeye başlayacak.

Hayes, SEC'in Blackrock spot Bitcoin ETF'ini onayladığına dair yanlış söylentiler üzerine Bitcoin'in 30.000 doların üzerine çıktığını belirtti. Söz konusu isim, şu ifadeleri kullandı:

Fakat şimdi Biden'ın konuşmasının hemen ardından Bitcoin - altınla birlikte - uzun vadeli ABD Hazine tahvillerindeki agresif satışların arka planında yükselişe geçiyor.

Bu, bir ETF'in onaylanacağına dair spekülasyon değil - bu Bitcoin'in gelecekteki, çok enflasyonist bir küresel dünya savaşı durumunu göz ardı etmesi.

Arthur Hayes, Kriptodaki Son Yükselişin Asıl Sebebini Açıkladı!

Bitcoin Fiyatı 18 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Hayes'in analizi, Bitcoin'in sadece yedi gün içinde yüzde 19,5'lik bir artış gösterdiği ve birçok kişinin bu yükselişi BlackRock'ın Bitcoin ETF başvurusundaki ilerlemeye bağlamasına yol açtığı bir zamanda geldi. Dijital varlıkların genel piyasa değeri de aynı dönemde yüzde 12,6 oranında arttı.

Hayes, Gazze'deki çatışmaların başlamasından bu yana altının da yükselişte olduğuna dikkat çekti. Market Index tarafından bildirildiği üzere, bu ayın başından beri altın yüzde 8,6 artarak ons başına 1.975 dolardan işlem görüyor.

Bir Bitcoin ETF'si beklentisi son piyasa rallisinde rol oynamış olsa da Hayes, artan askerî harcamaların yol açtığı küresel savaş enflasyonu korkularının da Bitcoin ve altın fiyatlarındaki artışa katkıda bulunduğunu öne sürüyor.

Bu yazının yazıldığı sırada BTC fiyatı, 34.000 dolar civarında işlem görüyor.

Kaynak: Cryptonews

Arthur Hayes, Kriptodaki Son Yükselişin Asıl Sebebini Açıkladı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar