Anasayfa Bitcoin Arthur Hayes, Bitcoin Tahminiyle Heyecanlandırdı! İşte O Tahmin

Arthur Hayes, Bitcoin Tahminiyle Heyecanlandırdı! İşte O Tahmin

Bitcoin

BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, yaklaşan bir Bitcoin (BTC) rallisi öngörüyor. İşte söz konusu tahminin nedeni...

Arthur Hayes, Bitcoin Tahminiyle Heyecanlandırdı! İşte O Tahmin

BitMEX kurucu ortağı ve kripto dünyasının önde gelen isimlerinden Arthur Hayes, yakın tarihli bir X paylaşımında, potansiyel bir Bitcoin rallisine ilişkin ilgi çekici görüşlerini paylaştı. 

Bu arada, net Ters Repo Anlaşması (RRP) ve Hazine Genel Hesabı (TGA) bakiye değişikliklerini gösteren bir grafiğin eşlik ettiği mesajda, Hazine Bakanı Janet Yellen'a "Bad Gurl Yellen" olarak atıfta bulunuldu.

Özellikle dolar likiditesi ve piyasa dinamikleri üzerine yapılan tartışmaların ortasında Hayes, Bitcoin fiyatları için olumlu bir gidişata işaret eden önemli göstergelere dikkat çekti.

Arthur Hayes, Bitcoin Rallisi Öngörüyor

Hayes, Bitcoin meraklılarını dikkatlerini dağıtmamaya çağırarak dolar likiditesinde kayda değer bir artış olduğunu vurguladı. Bu arada dolar likiditesi arttıkça Bitcoin'in de aynı şekilde hareket edeceğini ve olumlu fiyat hareketleri beklediğini öne sürdü.

Grafikte özellikle RRP ve TGA bakiyelerindeki net değişimler gösterilerek, artan likidite ile Bitcoin'in yukarı yönlü gidişatı arasında potansiyel bir korelasyon olduğuna işaret edildi.

Başka bir kripto analisti Dharmafi daha somut rakamlar sağlamak için X üzerinden paylaşım yaptı. Gönderide 65 milyar dolarlık Ters Repo Anlaşması (RRP) ve 35 milyar dolarlık Hazine Genel Hesabı (TGA) bakiyesine dikkat çekilerek Salı gününden bu yana toplam 106 milyar dolarlık şaşırtıcı bir net likidite artışı olduğu vurgulandı.

Bu açıklama, kısa bir zaman dilimi içinde likiditede önemli bir artışa işaret ederek finansal ortamdaki dinamik değişiklikleri yansıtmaktadır.

Piyasa Dinamikleri ve Bitcoin'in Tepkisi

Arthur Hayes, Bitcoin Tahminiyle Heyecanlandırdı! İşte O Tahmin

Hayes'in de belirttiği gibi likiditedeki artış, finans piyasalarındaki gelişen dinamiklerin altını çiziyor. Yatırımcılar ve Bitcoin meraklıları, kripto para piyasası üzerindeki potansiyel etkileri öngörerek bu likidite enjeksiyonlarını dikkatle izliyor.

BitMEX kurucu ortağı, dolar likiditesi ile Bitcoin'in gelecekteki hareketi arasındaki ilişkiyi vurgularken Dharmafi tarafından sağlanan somut rakamlar, likidite akışına sayısal ağırlık katıyor. Salı gününden bu yana net likiditedeki 106 milyar dolarlık artış, finansal sisteme hızlı bir fon enjeksiyonu yapıldığını gösteriyor ve kripto para birimleri de dâhil olmak üzere çeşitli varlık sınıfları üzerindeki potansiyel etkiler hakkında sorulara yol açıyor.

Bu arada kripto topluluğu bu incelikli gözlemler ve ortaya çıkan trendler arasında gezinirken, Janet Yellen gibi etkili isimlerin piyasa dinamiklerini şekillendirmedeki rolü tartışmaların odak noktası haline geliyor. Önümüzdeki günler, Bitcoin'in likiditedeki bu artışa nasıl tepki verdiğini ortaya çıkarabilir. Meraklılar, potansiyel piyasa değişimleri için tetikte olmaya devam ediyor.

Bitcoin fiyatı Cumartesi günü yazım itibariyle yüzde 0,89 artışla 37.800 dolara yükselirken, son 24 saat içinde 38.415 dolar ile yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu arada Yellen, yakın zamanda kripto borsalarını yasalara uymaları konusunda uyaran bir Bitcoin eleştirmeni olarak da biliniyor. ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından yakın zamanda yapılan bir açıklamada Yellen, kripto para şirketlerini yasal düzenlemelere uymaya çağırdı.

Uyarıcı bir mesaj yayınlayan Yellen, kripto para sektöründe uyumluluğun önemini vurgulayarak ABD finansal sistemi içinde faaliyet göstermenin ayrıcalıklarından yararlanmak için düzenlemelere uymanın şart olduğunu vurguladı. Bu duyuru, Adalet Bakanlığının Binance'i kara para aklama ve diğer çeşitli suçlardan suçlu bulan kararının ardından geldi.

Kaynak: CoinGape

Arthur Hayes, Bitcoin Tahminiyle Heyecanlandırdı! İşte O Tahmin içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar