Anasayfa Sektörel Askıya Alma Bitti: Binance, Bu Ülkede Yeniden Hizmet Veriyor!

Askıya Alma Bitti: Binance, Bu Ülkede Yeniden Hizmet Veriyor!

Sektörel

Binance, düzenleyici işlemlerle karşılaştıktan sonra Belçika'da hizmetlerine devam ettiğini bildirdi.

Askıya Alma Bitti: Binance, Bu Ülkede Yeniden Hizmet Veriyor!

Kripto para borsası Binance, düzenleyici işlemler nedeniyle yaklaşık üç ay askıya alındıktan sonra Belçika'daki hizmetlerini yeniden başlattı.

Yakın zamanda yapılan bir açıklamada, "Yeni Kullanım Koşullarımızı kabul eden Belçikalı kullanıcılar, çeşitli Binance ürün ve hizmetlerine tekrar erişebilirler." denildi. 

Güncellenmiş Hüküm ve Koşullar Tanıtıldı

Yakın zamanda yapılan bir açıklamaya göre; Binance, Belçika sakinleri için kayıtların yeniden açıldığını duyurdu. Belçikalılar, artık platformu tekrar kullanabilirler. Bu, bölgedeki yaklaşık üç aylık hizmet askıya alma süresinin sonuna işaret ediyor. 

Hizmeti tekrar kullanmak ya da ilk kez kaydolmak isteyen Belçikalı kullanıcıların revize edilmiş bir dizi hüküm ve koşulu kabul etmeleri gerekiyor.

Bugün itibariyle, Belçika'da ikamet edenlerin yeni kayıtlarının platformumuza bir kez daha kabul edildiğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

27 Haziran'da Belçika Finansal Hizmetler ve Piyasalar Kurumu (FSMA), Binance borsasına Belçika'daki tüm kripto borsası hizmetlerini durdurma talimatı verdi.

FSMA, kara para aklama ve terör finansmanını kolaylaştırmaya karşı katı yasalarına işaret etti. Kurum; Binance'i, Belçika dışından bu tür hizmetleri bilerek kolaylaştırmakla suçladı.

Bu nedenle FSMA, Binance'e Belçika'da bu tür hizmetleri sunmayı veya sağlamayı derhal durdurmasını emretti.

Askıya Alma Bitti: Binance, Bu Ülkede Yeniden Hizmet Veriyor!

Binance'in Düzenleyicilere Karşı Devam Eden Mücadelesi

FSMA, Binance'e bilgi almak amacıyla çok sayıda soru yönelttiğini ileri sürdü. Binance, FSMA'yı kuruluşların Belçika'nın yasal çerçevesi dâhilinde faaliyet gösterdiğine ikna edemedi. DefiLlama'nın verilerine göre, Binance'in 57,25 milyar dolar tutarında kilitli toplam değeri bulunmaktadır.

FSMA da yakın zamanda kripto ile ilgili sıkı tedbirler uygulamaya koydu. Nisan ayında FSMA, Belçika'da kriptonun teşvik edilmesine yönelik düzenlemeler getirdi. Bir kripto firmasının bir reklam kampanyası başlatmadan on gün önce FSMA'yı bilgilendirmesi gerektiğine karar verdi. Ayrıca, her türlü tanıtımın altında "Kriptodaki tek garanti risktir." şeklinde bir feragatnamenin yer alması kararlaştırıldı. 

Bu arada Binance, dünya genelinde düzenleyici sorunlarla boğuşmaya devam ediyor. Binance'in Amerika Birleşik Devletleri bölümü Binance.US, geçtiğimiz günlerde SEC ile olan davanın reddini istedi.

Borsa, faaliyetlerinin yatırımcılara herhangi bir zarar vermediğini iddia ediyor. Platform, güvenlik ihlâlleri nedeniyle herhangi bir cezayla karşılaşmaması gerektiğini ileri sürüyor.

Önemli olarak SEC, BHL'nin ya da Bay Zhao'nun herhangi bir dolandırıcılık yaptığını ya da tek bir yatırımcıya zarar verdiğini iddia etmiyor.

5 Haziran'da SEC, kripto para borsasına karşı 13 suçlama yöneltti. Bu suçlamalar arasında kayıt dışı bir borsa, broker-bayi ve takas kurumu olarak faaliyet gösterme iddiaları da yer alıyor.

Kaynak: BeInCrypto

Askıya Alma Bitti: Binance, Bu Ülkede Yeniden Hizmet Veriyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik