Altcoin HaberleriBlockchain HaberleriDikkat ÇekenlerKripto Para Haberleri

Asya Basını: Petro başarısız oldu!

ABONE OL:

Venezuela’nın felaket seviyede batmış olan ekonomisi ülkede 32 milyon insandan 25 milyon kadarının büyük bir açlık yaşamasına ve sadece Nicolas Maduro’ya yakın olan siyasiler ve bazı yakınlarının gıda konusunda sorunlar yaşamadığı bir ülke haline geldi. Yüzde 1 milyon hiperenflasyon yaşanan ülkede, ilaç bulmak, gıda bulmak siyasi bir kimliği olmayanlar ve ordu çalışanı olmayanlar için artık mümkün değil. Ülkede, bozulmuş olan etlerin kilosu neredeyse 1 asgari ücrete eşit olarak satılıyor ve mecbur olarak bu etleri almak zorunda olan halk son zamanlarda sokak hayvanlarının ölüsünü acıdır ancak tüketmek zorunda kalıyorlar.

Nicolas Maduro hükümeti ABD’nin ve ülkede milyonlarca vatandaşın isteğine rağmen 2025 yılına kadar asla koltuğunu bırakmayacağını teyit ediyor, ülkeyi ”çok iyi” yönettiğini iddia ederek, tüm olan bitenin ”dış güçler” nedeniyle olduğunu, Venezuela’yı ”çok iyi” yönettiklerini ve halkın durumunun iyi olduğunu iddia ediyor. Halkın gıda bulamaması ve ilaç bulamaması konusunda ise ”kasıtlı haberleri, dış güçler” diye bahseden Nicolas Maduro’ya karşı ABD yönetimi birkaç gün önce ”Maduro’nun günleri sayılı” diyerek Juan Guaido hükümetinin göreve kısa sürede başlayabilecek olduğunu açıklamıştı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kumar ve kripto para birimleri

Bununla birlikte, Petro’nun lansmanını yapan Nicolas Maduro, ülkeyi ABD ve AB ile Amerika kıtası ülkelerinin baskısından (neredeyse tüm dünyada) baskısından kurtaracak bir kripto para olacağını iddia etti ve halkı bazı hizmetleri alabilmeleri için mecbur olarak Petro almaya ikna etti.

Birçok Venezuelalı ilk zamanlarda kripto para birimlerine nasıl erişecek olduklarını bilmiyordu ve bu aya kadar hükümet resmi olarak bir kılavuz yayınlamıştı. Bu ay 36.000’e çıkarılan Petro’nun değeri sonrasında Venezuela hükümeti yeni bir kılavuz yayınladı ve bu kılavuza bakarak vatandaşlarının nasıl Petro alabilecek olduklarını anlamalarının mümkün olduğunu açıkladı.

Erişilebilirlikteki artışa rağmen son raporlar, büyük nüfusun Petro’yu kabul etmediğini gösteriyor. Asıl sebep olan, teknolojideki belirsizlik ve Petro’nun nasıl işlediği konusu çözülmüş olmasına rağmen halk Petro’ya güvenmediğini bu tavrı ile açık açık belli ediyor.

Petro: Para aklamak için mi yaratıldı?

Ülkede bazı tartışmalar ise Petro’nun Nicolas Maduro tarafından ABD’nin ”kara para” olarak gördüğü paraları bir şekilde aklamak için yaratılmış olabileceği iddiası. Venezuela’da hükümetin Petro’yu ortaya çıkarması ve yaratmasının arkasında kara para aklamak için üretilmiş olabileceği ve ABD’nin ”kara para” akladığını bilememesi için yaratılmış olabileceğini iddia ediyorlar

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Petro'nun değeri arttırıldı!

Stemmit tarafından yayınlanan son bir raporda, Petro’nun DASH blok zincirinin çok kötü bir kopyası olduğu ve potansiyel bir aldatmacaya işaret edebilecek bir merkezileşme yönü olduğu öne sürüldü. Latin Amerika’daki bir yatırım kuruluşu tarafından yapılan bir başka ayrıntılı analiz, Petro Blockchain’in ABD doları ve diğer düzensizlikleri kullanarak kapsamlı kara para aklama işaretleri gösterdiğini doğruladı. Analiz, Petro’nun bir aldatmacadan başka bir şey olmadığını gösteren en az 8 maddeye işaret etti.

Petro Alış Platformu Bogus De

Teknik analiz ayrıca, BTC ve LTC karşılığında Petro’ya erişim için devlet platformunun, meşru bir İngiltere merkezli ticaret platformu olan “Uphold” un bir parçası olduğunu gösteriyor.

Bitcoin ve Litecoin karşılığında Petro almak isteyen vatandaşların devlet tarafından verilmiş bir siyasi karta sahip olmaları gerekir. Siyasi bir kart almaya istekli olan vatandaşların detaylı kişisel bilgi vermesi gerekir. Eğer İngiltere veya Türk vatandaşıysanız ve bu kripto para borsasından Petro almak isterseniz kimlik bilgilerinizin hepsini vermeniz gerek, aksi durumda Petro almak asla mümkün olmayacak.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  İtibari paraların yerini kripto paralar ne zaman alabilir?

Son düşünceler

Venezuela hükümetinin, Petro olarak bilinen devlet destekli kripto parasının başladığını duyurmasından bu yana 6 ay geçti. ABD’nin yaptırımlarından ve sürekli çöküş yaşayan bir ekonomiden kurtulma kararı sonrasında Nicolas Maduro hükümeti tarafından tanıtılmıştı. Bununla birlikte, hükümet öylesine yaptırımları aşmaya odaklanmıştı ki, yarattığı kripto para birimi tam bir başarısızlık örneği olmasına rağmen tüm eleştirilere ve önerilere bakmadan Petro’yu lanse etti ve Venezuela için kesin kurtuluş iddiasını ortaya attı.

Geliştiriciler, finansal sıkıntıları çözmesine yardımcı olabilecek dijital bir para birimi yaratma konusunda herhangi bir çaba sarf etmiyorlar ve bunun yerine teknik yönlere dikkat etmeden mevcut kripto para birimlerini de açıkça kopyalamışlardır. Dash kopyası olan Petro, Sonuç olarak, ABD hükümetinin Petro pazarına küresel pazarda da yaptırım uygulaması ile son bulmuştur ve başarısız olmuştur.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu