Asya ülkelerinde kripto gündemi 7 günde yoğun geçti!

2 Dakikada Okunabilir


Asya ve Avustralya

Dünyadaki tüm bölgeler, tüm kripto paralarla ilgili haber çıkmış olan kripto para haberlerini tek bir bültende size sunuyor, sizlerin daha kolay bu haberleri tek sayfadan okumanızı sağlıyoruz.

Singapur

Singapur, Kanada Merkez Bankaları İlk Sınır Ötesi Blok Zinciri Çalışması Yapacak: Singapur Para Fonu(MAS) ve Kanada Bankası, dijital sınır ötesi ödeme için DLT’yi kullanan ilk merkez bankaları olarak tarihte bir ilk adımı attılar. Dünyada bir ilk olan bu adımla beraber iki ülkenin bu konuda başarılı çalışmalar düzenlemesi mümkün olabiliyor.

Japonya

Japonya Başbakanı Kripto Para Birimi El Kitabı’nı Taahhüt Etti: Yaklaşan 28-29 Haziran Japonya G20 Zirvesi’ne hazırlık olarak, Japon Başbakanı Shinzi Abe kripto para birimi yönetişim el kitabının oluşturulmasını resmen istedi.

Bu kılavuz ile birlikte kripto para birimi konusunda gelecek olan G20 üyesi ülkelere bu konuda bilgi verilecek ve bu konuda G20 üyesi ülkelerin neler yapabilecek ve nasıl güvenlik ile ilgili önlemler alabileceği hakkında el kitabı hakkında bilgi verilecek.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)

Dubai:  Blok zinciri ve kripto paraları  test etmek ve çalışmaları güçlendirmek için bilinen bir binası var: Aston Plaza.

2017 yılında 323 milyon dolarlık lüks konut projesi başlatıldı ve yüksek tanınmış İngiltere girişimcilerinden Barones Michelle Mone ve Doug Barrowman’ın beynini oluşturuyor, ancak şu anda yalnızca %25’i tamamlandı. 1.133 lüks dairenin yer aldığı iki kuleli kompleksin inşaatı 2.4 milyon metrekareye yayılmış ve her bir daire Bitcoin ile 133.000 ila 379.000 $ arasında değişen farklı metrekare ve farklı özel konum ve fiyatlara sahip.

Hindistan

Hindistan kripto paraları tamamen yasaklamak istedi:  Hükümet kripto para birimlerinin yasaklanması ve ”Resmi Dijital Para Birimlerinin Faturalandırılması Yönetmeliği Kanunu 2019” başlıklı bir tasarıda, Hindistan hükümeti Ekonomik İşler Dairesi (DEA), Doğrudan Vergiler Merkezi Yönetim Kurulu, Direkt Vergiler Kurulu ve Gümrük ve Yatırımcı Eğitim ve Koruma Fonu Kurumu, ülkedeki kripto para hakkında olan tüm projelerin sonlandırılması ve tüm çalışmaların durdurulmasını istedi. Tasarı, Mayıs ayında yapılacak ulusal seçimler tamamlandıktan sonra sunulacak.

Güney Kore

Güney Koreli Bankalar Blockchain Çalışması Başlattı: Güney Kore’nin en büyük ticari bankaları, Blockchain tabanlı bir ödeme sistemini yönetmek için yeni adım attı.

Terra, Kore’nin en büyük e-ticaret platformları olan TMON tarafından kuruldu ve geçen yıl da Kakako Grubu’nun Ground X Blockchain ortağı ile bir iş anlaşması yaparak tekrar ülke gündeminde büyük bir rol oynadı.

Avustralya

Avustralya İşçi Partisi, Ulusal Blok Zinciri Akademisi için Planlarını Açıkladı:  Teknoloji meraklısı seçmenleri yakalamak amacıyla, Avustralya’da muhalefet partilerinden olan muhalif İşçi Partisi, bir sonraki genel seçimlerde iktidara seçildiğinde Batı Avustralya’daki Perth isimli bölgede bir ulusal blok zinciri akademisi kurma planlarını açıkladı. Konu hakkında partiden başka herhangi bir açıklama asla yapılmadı.

Çin Halk Cumhuriyeti

Çin kripto para baskısını devam ettirme çabasını artırıyor: Çin, kripto paraların yasaklanması ve kripto para madenciliğini yasaklayan son kararı sonrasında ülkede baskıcı bir rejim olarak rol oynuyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
121
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
121
Şaşkın
Lol Lol
242
Lol
Harika Harika
122
Harika
Korkunç Korkunç
80
Korkunç
Ali Gülle
Hayatımın büyük bir kısmını geçirdiğim İstanbul'dan hemen sonra Avrupa'ya taşınmam ile kripto para sahibi olmam aynı zamana denk geliyor. Avrupa'da kripto paraların daha fazla insana ulaşması ve daha fazla insanın bilgi sahibi olması için buradayım.
error: Kopyalama Engellendi!