Anasayfa Sektörel Atletico Madrid, Bu Kripto Borsasına Dava Açacağını Duyurdu!

Atletico Madrid, Bu Kripto Borsasına Dava Açacağını Duyurdu!

Sektörel

Atletico Madrid, Singapur merkezli kripto para borsası WhaleFin'e dava açıyor.

Atletico Madrid, Bu Kripto Borsasına Dava Açacağını Duyurdu!

Ünlü İspanyol futbol kulübü Atletico Madrid, 44 milyon dolarlık forma sponsorluğu anlaşmasının beklenmedik bir şekilde feshedilmesinin ardından Singapur merkezli kripto para borsası WhaleFin'e dava açıyor.

Futbol kulübü, kripto para borsası WhaleFin'in sözleşmeyi ihlâl ettiği iddiasını davanın temeli olarak göstererek 24 milyon dolar tazminat istiyor.

Bu yılın başlarında İspanyol futbol kulüpleri, birkaç kripto sponsoruna dava açmıştı.

Atletico Madrid Sözleşmenin İhlâl Edildiğini Öne Sürüyor

Anlaşmazlık, WhaleFin'in sponsorluk anlaşmasını zamanından önce feshederek Atletico Madrid'in mali kayıplara uğramasına ve itibarının zedelenmesine yol açmasıyla ilgili.

Sport Business'ın haberine göre; futbol kulübü, devam eden operasyonlara ve gelecekteki yatırımlara katkıda bulunmak üzere ortaklıktan önemli gelirler elde etmeyi bekliyordu.

Fakat ani fesihle birlikte Atletico Madrid, şimdi mali belirsizlik ve alternatif gelir kaynaklarını araştırma ihtiyacı ile karşı karşıya.

Atletico Madrid, Bu Kripto Borsasına Dava Açacağını Duyurdu!

Futbol kulübü, finansal etkinin ötesinde, sektörde profesyonellik ve güvenilirlik konusunda bir itibar inşa etmiş olan marka imajı üzerindeki potansiyel yansımalardan endişe duymaktadır.

WhaleFin'in sponsorluk anlaşmasının feshine ilişkin henüz ayrıntılı bir açıklama yapmamış olması, hukuki mücadelenin karmaşıklığını daha da artırıyor. Davanın sonucunun, futbol kulüpleri ve kripto sponsorları arasındaki gelecekteki sözleşmeler ve ilişkiler için bir emsal teşkil etmesi ve spor dünyasındaki sponsorluk anlaşmalarının dinamiklerini şekillendirmesi bekleniyor.

Feshedilen anlaşmanın yarattığı zorluklara rağmen Atletico Madrid, geleceği konusunda iyimserliğini koruyor. Sportcal'a göre; kulüp, kısa bir süre önce Riyadh Air ile önemli bir sponsorluk anlaşması imzalayarak Suudi Arabistan havayolu şirketini resmî forma sponsoru olarak belirledi.

Kaynak: Cryptonews

Atletico Madrid, Bu Kripto Borsasına Dava Açacağını Duyurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Piramit ve Ponzi Sistemler Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Huobi Global Nedir? Huobi Global Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
FTX Token Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Bitcoin ATM: Kolay ve Hızlı Kripto Para Alışverişi
Rehber Banu Fırıncılar
Zilliqa (ZIL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Hüseyin Özlan