Anasayfa Sektörel Atomic Wallet, 100 Milyon Dolarlık Davaya Karşı Harekete Geçti!

Atomic Wallet, 100 Milyon Dolarlık Davaya Karşı Harekete Geçti!

Sektörel

Atomic Wallet'ın ana şirketi, 100 milyon dolarlık toplu davanın reddini istiyor.

Atomic Wallet, 100 Milyon Dolarlık Davaya Karşı Harekete Geçti!

Popüler bir kripto para cüzdanı olan Atomic Wallet'ın ana şirketi, Amerika Birleşik Devletleri'nde bir mahkemeye başvurarak toplu davanın reddini talep etti.

Toplam 100 milyon dolar tazminat talep eden dava, şirketin büyük bir hack'in ardından kullanıcı fonlarını yeterince koruyamadığını iddia ediyor. Estonya merkezli firma; iddiaların, şirketin merkezinin bulunduğu Estonya'da yapılmış olması gerektiğini savunuyor.

Geçen hafta Colorado Bölge Mahkemesinde açılan davanın reddi talebinde şirket, Amerika Birleşik Devletleri ile önemli bir bağı olmadığını ve son kullanıcı lisans sözleşmesinin herhangi bir davanın Estonya'da görülmesini açıkça gerektirdiğini öne sürdü.

Atomic Wallet'ın savunmasında, Colorado'da yalnızca bir kullanıcının saldırıdan etkilendiğinin iddia edildiği vurgulanıyor.

Atomic Wallet, 100 Milyon Dolarlık Davaya Karşı Harekete Geçti!

Atomic Wallet, İhmal İddialarının Yasal Dayanaktan Yoksun Olduğunu Savunuyor

Atomic Wallet; etkilenen kullanıcıların, hırsızlıkla ilgili kayıplar için sorumluluk reddi ve kullanıcı başına 50 dolarlık bir tazminat sınırı içeren hizmet şartlarını kabul ettiklerini iddia etti.

Şirket, Atomic Wallet'ın güvenliğini sağlamak veya hack'e karşı korumak için herhangi bir yasal görev bulunmadığından, davacılar tarafından yapılan ihmal iddialarının yasal dayanaktan yoksun olduğunu da sözlerine ekledi. Estonya merkezli cüzdan sağlayıcısı, davacılar tarafından ortaya atılan hileli yanlış beyan iddialarını da reddetti.

Bildirildiği üzere toplu dava, Atomic Wallet'ta yaklaşık 5.500 kullanıcıyı etkileyen 100 milyon dolarlık hack'ten iki ay sonra yani Ağustos ayında başlatıldı.

Saldırıdan yaygın olarak Lazarus grubunun sorumlu olduğu düşünülse de diğer ülkelerden hack gruplarının da işin içinde olabileceğine dair spekülasyonlar var.

Davadaki davacıların avukatlarından Destra Legal'in kurucu ortağı Boris Feldman, hack'in Ukraynalı bir grubun ürünü olduğuna inanıyor.

Feldman'a göre; firması, yatırımcılarla birlikte soruşturmasını yürüten ve "Ukraynalı hacker grupları arasında katılım izleri" bulan bir blockchain analiz şirketi olan Match Systems ile çalıştı.

Kaynak: Cryptonews

Atomic Wallet, 100 Milyon Dolarlık Davaya Karşı Harekete Geçti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik