Anasayfa Rehber Auto (AUTO) Nedir? Nasıl Alınır?

Auto (AUTO) Nedir? Nasıl Alınır?

Rehber

Auto (AUTO) Nedir? Auto (AUTO) Nasıl Alınır? Auto (AUTO) Güvenilir mi? Auto (AUTO) Geleceği 2021, Auto (AUTO) Analizi

Auto (AUTO) Nedir? Nasıl Alınır?

Auto coin nedir? Auto coin nasıl alınır? Bu yazımızda popüler proje olan Autofarm’ın kripto para birimine odaklanacağız.

Auto Coin Nedir?

Auto coin, Autofarm protokolünün yerel yardımcı ve yönetişim tokenidir. Coin projesi Aralık 2020’de Binance Smart Chain (BSC) üzerinde hayata geçmiştir. Auto coin protokolü mildgiraffe olarak bilinen anonim bir kişilik tarafından kurulmuştur. Bu kişi ya da kişiler hakkında internette çok fazla bilgi bulunmamaktadır ancak kripto para alanında kodlama ve akıllı sözleşme tecrübesi olduğu bilinmektedir. Nisan 2021’de projedeki toplam kilitli değer (TVL) 5 milyon dolardan 537 milyon dolara yükseldi ve böylece Binance Smart Chain (BSC) ekosistemindeki o zamanlardaki en değerli üçüncü proje oldu. Ayrıca o zamanlarda fiyatı 654 kat değer kazandı. Şu anda protokolün TVL’si 29.6 milyon dolarda bulunuyor. Protokol büyük bir darbe almış gibi görünse de bunun nedeni ayı piyasasıdır. Ayrıca, TVL’nin protokolün ilk zamanlarındaki seviyesine düşmediğine dikkat edilmelidir.

Autofarm Nedir?

Autofarm kullanıcıların Autofarm vaults üzerinde bulunan getiri çiftliklerindeki (yield farming) havuzlarında varlıklarını stake ederek yüksek oranda getiriler kazandığı çapraz zincir (cross chain) destekli getiri toplayıcısıdır. Autafarm desteklendiği blockchain ağlarında tek bir üründeki getiri optimizasyonu ve AMM toplayıcısı ile lider bir merkezi olmayan borsa (DEX) ve getiri toplayıcısı olmayı hedefliyor. Bu iki ürünün tek bir tanesinde birleştirmesi kullanıcıların tek bir platform üzerinde iki ürün almasına yarıyor. Bu kısaca kullanıcıların farklı platformlara kayıt olmak zorunda olma sorununu çözüyor.

Şubat 2021’de Autofarm ilk cross chain kasasını Huobi ECO Chain’de piyasaya sürdü. Daha sonra kullanıcıların varlıklarını yönetmesini ve takip etmesini kolaylaştıran portföy yöneticisi Farmfol.io’yu satın aldı. Projenin yönetişim tokeni oy verme süreçlerinde ve coin protokolünden elde edilen işlem ücretleri almada kullanılıyor.

Autofarm Nedir?

Auto Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

Autofarm ve rakipleri arasındaki en büyük fark protokolün piyasadaki en düşük işlem ücretlerinden birine sahip olmasıdır. Autofarm ayrıca çapraz zincir özelliği ile diğer zincirlerle de çalışabilir. İlk olarak Binance Smart Chain (BSC) üzerinde çıkan proje şu anda Huobi ECO Chain (HECO) and Polygon Chain (MATIC), Avalanche (AVAX), Fantom (FTM), Harmony (ONE) ve diğerlerinden kullanılabilmektedir. Bu tokenin iki adet büyük ürünü vardır. Bunlar Vaults ve Autoswap’dır.

  1. Vaults belirli aralıklarla getirileri birleştiren ve en iyi getiri optimizasyonu sunan bir getiri çiftlik platformudur. Türkçesi kasa olan bu sistem kullanıcıların işlem ücretlerini sosyalleştirmesine, getiri elde etme ve birleştirme süreçlerini otomatikleştirmesine yarar.
  2. Autoswap, bir merkezi olmayan borsa (DEX) veri toplayıcısıdır. Autoswap merkezi olmayan borsa ticari işlemlerinde en iyi ücretleri sunar. Ticari işlemleri birden fazla merkezi olmayan borsaya bölerek en fiyat ve en düşük slipaj oranını garantiler.

Kullanıcılar bu eko sistemde yer alan tüm protokollere ya da DeFi’yi kullanmak zorunda değildir. Kasa sistemi kripto para serbest yatırım fonlarına benzer bir pasif yatırım stratejisine sahiptir. Bu sistem kullanıcıların protokole yatırdığı varlıkları artırmasına yarar.

Auto Coin (AUTO) Nereden Alınır?

Auto token 26 farklı merkezi ve merkezi olmayan kripto para borsasından satın alınabilir. Bunlar arasında ilk sırada coin borsaları Binance, Gate.io ve Crypto.com borsası gelmektedir. Diğer borsalar arasında LBank, MEXC, PancakeSwap V2, Bitrue, CoinEx, Biswap, ApeSwap, MDEX yer almaktadır.

Auto Coin (AUTO) Nereden Alınır?

Auto Coin (AUTO) Nasıl Alınır?

Auto coin almak için yukarıda listelenen borsaları kullanabilirsiniz. Örneğin Binance üzerinde Auto token satın almak için yapmanız gereken ilk şey hesabınız yoksa bir Binance hesabı açmaktır. Bundan sonra Binance hesabınıza para yatırmanız gerekmektedir. Coin ayrıca Binance üzerinden USDT, BUSD ve BTC karşılığında alınabiliyor. USDT ile almak için Auto/USDT coin çiftini borsanın arama kısmına yazdıktan sonra karşınıza çıkan panelden satın alabilirsiniz. Bu süreç diğer borsalarda da neredeyse aynı şekildedir.

Auto (AUTO) Nedir? Nasıl Alınır? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)