Anasayfa Rehber Avalanche Al-Sat Stratejileri: Kâr Etmenin Yolları ve Önerileri

Avalanche Al-Sat Stratejileri: Kâr Etmenin Yolları ve Önerileri

Rehber

Avalanche al-sat stratejileri ile kârınızı en üst düzeye çıkarmak ve ticaret becerilerinizi geliştirmek için ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? İşte ayrıntılar...

Avalanche Al-Sat Stratejileri: Kâr Etmenin Yolları ve Önerileri

Avalanche (AVAX), Ethereum'a rakip olan bir kripto para birimi ve blockchain platformu olarak karşımıza çıkıyor. AVAX, çeşitli blockchain projelerini desteklemek için akıllı sözleşmeleri kullanan Avalanche blockchain'inin yerel tokenidir. Bu rehberimizde Avalanche al-sat stratejileri ile kâr etmenin yollarına ve ticaret becerilerini geliştirmek için önerilere yer vereceğiz.

Ethereum'un Zorlu Rakibi: Avalanche

Avalanche; merkeziyetsiz uygulamaları (Dapps) ve kurumsal blockchain protokollerini geliştirmek amacıyla oluşturulmuş, açık kaynaklı ve akıllı sözleşmelerle uyumlu bir platformdur. Açık kaynaklı olmak; platform tarafından kullanılan dağıtık defter teknolojisinin (DLT) tamamen şeffaf ve herkes tarafından erişilebilir olduğu anlamına geliyor.

Küresel finansı süper hızlı işlem kesinliği ile idare edebilen ilk merkeziyetsiz akıllı sözleşme platformu olmayı hedefleyen Avalanche; kripto alanında yaygın olarak görülen ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik sorunlarına, çok zincirli altyapısı ve eşsiz bir konsensüs algoritması vasıtasıyla çözüm getirmeye odaklanıyor. Avalanche blockchain'inin saniyede 4,500 işlemi işleyebileceği ifade ediliyor.

Avalanche blockchain'inin yerel tokeni AVAX; işlem ücretlerinin ödenmesi ve Avalanche ağının güvence altına alınması için kullanılıyor. Söz konusu token, Avalanche ağındaki blockchain'ler arasında temel bir hesap birimi işlevini görüyor.

Avalanche Al-Sat Stratejileri: Kâr Etmenin Yolları ve Önerileri

Kripto Para Ticareti ve Al-Sat Stratejileri Nedir?

Kripto para ticareti, kâr elde etmek için Avalanche gibi kripto para birimlerini alıp satma eylemidir. Kripto para ticaretinin tanımını oluşturan üç unsur arasında "çalışma modu", "nesne" ve "al-sat stratejisi" yer alıyor.

Kripto para piyasasında işlem türü, kripto para ticaretinin çalışma şeklini belirliyor. Bunu bir örnek ile açıklayacak olursak; CFD olarak bilinen fark sözleşmeleri, bir piyasa katılımcısına kripto para pozisyonunun açılış ve kapanış fiyatı arasında bulunan farktan para kazanma imkânı tanıyor. Takas edilen nesne, kripto para birimidir. Dolayısıyla burada kripto para ticareti söz konusudur.

Kripto para ticaretinde yatırımcı tarafından formüle edilmiş bir al-sat stratejisi, kripto para piyasasında dijital varlıkların alınması ve satılması için belirlenmiş birtakım kuralı tanımlayan bir algoritmadır.

Avalanche Al-Sat Stratejileri: Kâr Etmenin Yolları ve Önerileri

Avalanche'dan Kâr Etmenin Yolları Nelerdir?

Etkili bir ticaret stratejisi ile finansal riski azaltabilirsiniz. Böyle bir ticaret stratejisi, büyük miktarda para kaybetmenize neden olabilecek fevri kararlar vermenizin önüne geçebilir. Avalanche'dan kâr etmek için aşağıdaki yollardan birini tercih edebilirsiniz:

Buy and Hold (Al ve Tut) Stratejisi

HODLing, "hold" kelimesi ile ilgili yazım hatasından geliştirilen bir yatırım tekniği olarak ön plana çıkıyor. Bu tekniğe göre, Avalanche (AVAX) satın alabilir ve tokenlerinizi uzun bir süre boyunca elinizde tutabilirsiniz. Böylece bir yatırımcı olarak Avalanche'ın değerinde yaşanan artıştan kâr elde edebilirsiniz.

Basit bir ifadeyle HODLing; uzun bir süre boyunca yatırım yapanların, uzun vadeli değer artışından kâr elde etmelerine olanak sağlıyor. Yatırımcılar, bu strateji sayesinde kısa vadeli volatiliteye maruz kalmıyor ve tepeden alıp dipten satma riskinden kaçınabiliyorlar.

Avalanche Al-Sat Stratejileri: Kâr Etmenin Yolları ve Önerileri

Day Trading (Günlük Ticaret) Stratejisi

Günlük ticaret stratejisi, kripto işlem saatleri içerisinde aynı gün piyasada bir pozisyona girmeyi ve pozisyondan çıkmayı gerektiriyor. "Gün içi ticaret" olarak da bilinen bu stratejide, alım satımlar genellikle tek bir gün içerisinde başlatılıyor ve sonuçlandırılıyor.

Peki, Avalanche (AVAX) ile günlük ticaret yapabilmeniz mümkün mü? Cevap: Evet. Bu, gün boyunca Avalanche volatilitesi ile birlikte hareket etmek gibidir. Günlük ticaretin amacı, küçük piyasa hareketlerinden kâr etmektir. Kripto para birimleri değişken olduğu için bu piyasada günlük ticaretin oldukça ödüllendirici olabileceğini söyleyebiliriz.

Al-sat stratejileri, günlük yatırımcılar tarafından teknik analiz kullanılarak geliştiriliyor ancak bu, daha çok ileri düzey yatırımcılar için uygun olan, riskli ve zaman alıcı bir stratejidir.

Avalanche Al-Sat Stratejileri: Kâr Etmenin Yolları ve Önerileri

Swing Trading Stratejisi

Swing trading stratejisini tercih edenler, yaklaşık bir hafta ya da bir ay boyunca piyasa volatilitesi ile birlikte hareket ediyorlar. Temel ve teknik ticaret göstergelerini kullanarak stratejiler oluşturan swing trading yatırımcıları, Avalanche (AVAX) kripto para biriminin fiyatını takip etmek ve yatırım kararları vermek için yeterli zamana sahip oluyorlar.

Swing trading, çoğunlukla hızlı bir şekilde karar vermeyi ve uygulamayı gerektiriyor. Bu nedenle yeni başlayanlar için ideal bir strateji değildir. Yatırımcıların her gün aktif olmaları ve günlük olarak işlem gerçekleştirmeseler de piyasayı ölçmeleri önem arz ediyor. Sonuç olarak swing trading, karmaşık ve zaman alıcı bir stratejiye dönüşüyor.

Otomatik teknolojilere örnek olarak verebileceğimiz kripto botları ve sinyalleri, swing işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde yürütmenize katkıda bulunabilir. Piyasayı tarayan ticaret botları, belirli kriterlerin karşılanması halinde insan müdahalesi olmadan AVAX alıp satabilir.

Avalanche Al-Sat Stratejileri: Kâr Etmenin Yolları ve Önerileri

Dolar-Maliyet Ortalaması (DCA) Stratejisi

Dolar-maliyet ortalaması stratejisini kullananlar, Avalanche (AVAX) varlığına yapacakları tüm yatırımı birkaç parçaya bölüyorlar. Söz konusu yatırımcılar, daha sonra belirli aralıklarla Avalanche'a yatırım yapıyorlar.

Belirli bir süre boyunca Avalanche'a yatırım yapmak üzere sabit bir miktar para ayırın. Piyasa hareketinden bağımsız olarak hedefinize ulaşana kadar yatırım yapmaya devam edin. DCA stratejisini kullandığınızda piyasanın hem tepe hem de dip seviyelerinden alım yaparsınız.

Bu strateji, Avalanche fiyatının uzun vadede yükseleceği hipotezine dayandığı için ilk yatırımınızdan sonra kısa ya da orta vadede fiyat düşüşleri ile karşılaşsanız bile yatırım yapmayı sürdürürsünüz. Böylece yatırımlarınızın ortalama maliyetlerini azaltarak uzun vadede kazanç sağlayabilirsiniz.

Avalanche Al-Sat Stratejileri: Kâr Etmenin Yolları ve Önerileri

Staking

Avalanche'da staking fırsatlarından da faydalanabilirsiniz. Hisse kanıtı (PoS) ağı olan Avalanche'da AVAX sahipleri, söz konusu ağı güvence altına almak için tokenlerini stake etmeye teşvik ediliyorlar. Token sahipleri, bunun karşılığında bir ödül alıyorlar. Bir Avalanche düğümü çalıştırabilir, AVAX stake edebilir ve AVAX ödülleri kazanabilirsiniz. Peki, bunun için ne yapmanız gerekiyor?

Adım 1: Avalanche Wallet'ı açın.

Bir anahtar cümle, Keystore dosyası ya da Ledger cihazı kullanarak Avalanche Wallet'a erişim sağlayın.

Adım 2: "Earn" bölümüne gidin.

Staking için fonların, P-Chain'de bulunması gerekiyor. Fonların X-Chain'de olması halinde zincirler arası transfer başlatın ve bu fonları P-Chain'e transfer edin. En az 25 AVAX stake edilebileceğini unutmayın! P-Chain'e transfer etmek istediğiniz tutarı girin ve aşağıda yer alan "Transfer" butonuna tıklayın.

Adım 3: Bir delegatör ekleyin.

Tokenleri devretmek için bir doğrulayıcı eklemeniz, ayrıca staking dönemini ve stake miktarını belirtmeniz gerekiyor. Seçilen doğrulayıcının bitiş süresine dikkat edin. Delegasyon dönemi, doğrulayıcı tarafından belirlenen bitiş tarihinden sonra sona erecek biçimde ayarlanamıyor. Şimdi ayrıntıları onaylayarak süreci tamamlayabilirsiniz.

Avalanche Al-Sat Stratejileri: Kâr Etmenin Yolları ve Önerileri

Avalanche Al-Sat Stratejileri için Öneriler

Avalanche gibi kripto para birimleri ile ticaret yapmanın en iyi ya da en kötü yolu yoktur. Avalanche ticareti için en iyi kripto para borsası ya da en iyi uygulama arayışındaysanız finansal ya da yatırım hedeflerinize odaklanın, maruz kalmak istediğiniz risk seviyesinin ve portföyünüze dâhil etmeyi düşündüğünüz varlığın farkında olun. Bununla birlikte kripto para ticareti ile ilgili temel bilgileri (emir türleri gibi) öğrenin ve kullanmak istediğiniz ticaret göstergelerine karar verin.  

Yukarıda yer verdiğimiz her stratejinin, kendine özel avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Uzun vadeli bir Avalanche yatırımcısı için al ve tut stratejisi ya da staking faydalı olabilir. Piyasayı yakından takip eden bir Avalanche yatırımcısı için day trading ya da swing trading stratejileri ideal olabilir. Riskten kaçınan bir Avalanche yatırımcısı için ise dolar-maliyet ortalaması (DCA) uygun olabilir. Hangi stratejiyi kullanacağınıza karar vermeden önce kendi araştırmanızı yapın ve gerekirse uzmanlardan yardım alın.

Avalanche ticareti için öncelikle kripto para piyasasını net bir şekilde anlamanız ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir strateji benimsemeniz gerekiyor. Bu sayede bilinçli kararlar verebilir ve Avalanche'dan elde ettiğiniz kârı en üst düzeye çıkarabilirsiniz. 

Avalanche Al-Sat Stratejileri: Kâr Etmenin Yolları ve Önerileri içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)