Anasayfa Altcoin Avalanche C-Chain'in Yeni Yıldızı: Uniswap V3!

Avalanche C-Chain'in Yeni Yıldızı: Uniswap V3!

Altcoin

Uniswap V3'ün, Avalanche C-Chain'de başlatılacağı açıklandı. İşte ayrıntılar...

Avalanche C-Chain'in Yeni Yıldızı: Uniswap V3!
Hızlı İçerik

Uniswap (UNI) V3, Avalanche (AVAX) ekosistemine doğru genişleyen bir başka büyük merkezi olmayan finans (DeFi) bluechip'i olarak Avalanche C-Chain'de çıkışını yaptı. Curve ve Aave (AAVE) gibi önde gelen DeFi platformlarının izinden giden Uniswap'in Avalanche lansmanı, Trader Joe, Dexalot ve DeltaPrime gibi Avalanche'a özgü mevcut borsaları tamamlayan başka bir DEX seçeneği sunuyor.

Avalanche dağıtımı, Şubat ayında Michigan Üniversitesi'nin blockchain kulübü Michigan Blockchain tarafından öne sürülen bir yönetişim önerisiyle başlatıldı. Teklif, çeşitli ve sağlam bir çok zincirli geleceği desteklemeyi ve Avalanche'nin büyüyen ekosisteminden yararlanmayı amaçlıyordu. Teklif için zincirleme oylama, %95'lik ezici bir çoğunlukla lehte kabul edildi.

Bir birlikte çalışabilirlik protokolü olan LayerZero, Uniswap'ın Avalanche C-Chain'ine entegrasyonunu kolaylaştırmada çok önemli bir rol oynadı. Protokol, Ethereum ağı (ana bilgisayar zinciri) ile Avalanche (hedef zincir) arasındaki iletişimi sağlayan bir mesajlaşma katmanı görevi görür. Bu kesintisiz iletişim, zincirler arası varlık transferlerini ve yönetişim tekliflerini kolaylaştırır diyebiliriz.

Avalanche Ekibi Heyecanlı!

Avalanche C-Chain'in Yeni Yıldızı: Uniswap V3!

Avalanche (AVAX) arkasındaki ekip Ava Labs DeFi ve Geliştirici İlişkileri Başkanı Luigi D'Onorio DeMeo, entegrasyonla ilgili coşkusunu dile getirerek, "Savaşta test edilmiş DeFi dayanak noktası Uniswap (UNI) C-Chain'e getirerek rekabeti güçlendirmekten heyecan duyuyoruz'' dedi.

DeMeo ayrıca, özellikle Uniswap (UNI) gibi platformlara ek likidite getirecek yeni alt ağların piyasaya sürülmesiyle, Avalanche (AVAX) üzerindeki DEX'ler için muazzam potansiyelin altını çizdi. Avalanche'ı diğer Ethereum (ETH) Sanal Makinesi (EVM) zincirlerinden ayıran Warp Messaging özelliği tarafından sağlanan benzersiz fırsatları vurguladı.

2018'de Ethereum üzerinde kullanıma sunulan Uniswap (UNI), AMM modelinde devrim yarattı ve DeFi alanında hızla popülerlik kazandı. Platform, tüccarların ve likidite sağlayıcılarının likidite havuzları aracılığıyla merkezi olmayan ticarete katılmalarına olanak tanır. 139 milyondan fazla işlem ve 1,5 trilyon dolarlık işlem hacmi ile Uniswap (UNI), başlangıcından bu yana lider bir DEX olmaya devam ediyor diyebiliriz.

Avalanche C-Chain'in Yeni Yıldızı: Uniswap V3! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik