Anasayfa Coin Rehberi Avalanche Coin (AVAX) Nedir? Nasıl Alınır?

Avalanche Coin (AVAX) Nedir? Nasıl Alınır?

Coin Rehberi

Avalanche Coin (AVAX) nedir? Avalanche Coin nasıl alınır? Avalanche Coin fiyatı, grafiği, uzman yorumları, madenciliği, nereden alınacağı içeriğimizde...

Avalanche Coin (AVAX) Nedir? Nasıl Alınır?

Avalanche merkezi olmayan uygulamaların, DeFi eko sisteminde bulunan finansal temelleri ve biri biri ile çalışabilir blok zincirlerin yapılması için tasarlanmış açık kaynaklı bir platformdur.

Avalanche Coin (AVAX) Nedir?

Avalanche Coin 1 saniyenin altında işlemleri doğrulayabilen ilk akıllı sözleşme platformudur ve tüm Ethereum geliştirme araçlarını destekler. Kısaca Avalanche, 1 saniyenin altında işlemleri doğrular ve Visa seviyesinde bir hıza sahiptir. Avalanche platformunun CEO’su Emin Gün Sirer’dir ve AVAX platformun kendine ait kripto parasıdır.

  • AVAX’ın toplam arzı 720 milyon AVAX ile sınırlıdır ve bu AVAX’ların sadece yarısı yani 360 milyonu ana ağda bulunabilir.
  • AVAX, Avalanche ağında temel para birimi olarak güvenlik, ticari işlemler ve diğer servislerde kullanılır.
  • AVAX ticari işlem ücretleri yakılarak AVAX’ın kıtlığı azaltılır.

Avalanche Coin (AVAX) Ne İşe Yarar?

Avalanche Coin (AVAX) platformu Andressen Horowitz ve Polychain Capital gibi büyük şirketler tarafından desteklenmiştir. Bu platformda aşağıdakiler yapılabilir:

  • Özel ve kamu blok zincirleri oluşturma
  • Kripto para ihraç etme ve kripto para ticareti yapma
  • Ölçeklenebilir akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar oluşturma

Avalanche Coin (AVAX) Nasıl Alınır?

Avalanche Coin (AVAX) ilk token satışı tamamlanmıştır ve AVAX tokenleri şu anda kripto para borsalarından alınabilir.

Avalanche Coin (AVAX) Nereden Alınır?

Avalanche Coin (AVAX) Bitfinex, Binance, FTX, OKEx ve Huobi gibi en büyük kripto para borsalarından satın alınabilir.

Avalanche Coin (AVAX) Madenciliği

Avalanche Coin hisse kanıtları (PoS) ortak fikir mekanizması ile çalıştığından dolayı madencilik yerine staking yapılmasını destekler. Avalanche Coin (AVAX) sahipleri ana ağda Avalanche Wallet aracılığıyla Onaylayıcı ve Delege olarak kripto paralarını staking yapabilir.

Onaylayıcı

Bir onaylayıcı Avalanche ana ağında düğüm çalıştıran ve staking/onaylama işlemlerini yapan token sahibidir. Bir ticari işlem onaylayıcı tarafından kabul edildiğinde fonlar staking süresi boyunca kilitlenir. Onaylayıcı olmak için gerekli en az AVAX miktarı 2,000 AVAX’dır. Staking yapmak için kilitlenen AVAX miktarı onaylayıcının ortak fikir sürecine katılmasını etkiler ve staking ödüllerini arttırır. Staking ödülleri staking yapılan adrese gönderilir.

Delege

Bir delege staking yapmak isteyen ama ana düğüm çalıştırmak yerine hali hazırda çalışan bir düğüme katılmak isteyen kişidir. Delegeler bir düğüme katılmak için düğüm sahibi tarafından belirlenen bir ücreti ödemek zorundadır. Onaylayıcıda olduğu gibi staking ödülleri staking yapılan adrese gönderilir.

Avalanche Coin (AVAX) Yükselir mi?

Avalanche Coin (AVAX) çok yeni bir proje olduğundan ve bir bakıma kötü bir zamanda piyasalara katıldığından dolayı şu anda düşüşe geçmiştir. İlerleyen günlerde AVAX projesi ve projenin takımı kendini kanıtlarsa AVAX yükselişe geçebilir.

Avalanche Coin (AVAX) Nedir? Nasıl Alınır?

Avalanche Coin (AVAX) Fiyatı 2022

Avalanche Coin (AVAX) Binance’da bugün 6,51 TL’den başlayarak 53,65 TL’ye kadar yükselmiştir ve şu anda 47,24 dolardan işlem görmektedir.

Avalanche Coin (AVAX) Piyasa Değeri

Avalanche Coin (AVAX) toplam piyasa değeri 12,705,778,927 dolardır.

Avalanche Coin (AVAX) İşlem Hacmi

Avalanche Coin (AVAX) işlem hacmi şu anda 985,908,538 dolardır.

Avalanche Coin (AVAX) Tahminleri

Avalanche Coin (AVAX) ilerleyen günlerde yeni bir kripto para olduğu için ilgi toplayarak değer kazanabilir. Fakat bunun tam tersinin olma ihtimali de vardır. Bu yüzden AVAX alıp satırken dikkatli olmanız tavsiye edilir. Avalanche Coin (AVAX) için fiyat tahminleri aşağıdaki gibidir:

Avalanche Coin (AVAX) Nedir? Nasıl Alınır? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)