Anasayfa Altcoin Avalanche, Önemli Bir Ortaklık Kurdu: AVAX Nasıl Tepki Verdi?

Avalanche, Önemli Bir Ortaklık Kurdu: AVAX Nasıl Tepki Verdi?

Altcoin

Avalanche, yatırım şirketi Republic ile ortaklık kurdu. Peki, AVAX fiyatı bu ortaklığa nasıl tepki verdi?

Avalanche, Önemli Bir Ortaklık Kurdu: AVAX Nasıl Tepki Verdi?

Önde gelen açık kaynaklı blockchain Avalanche (AVAX), yatırım şirketi Republic'in "Republic Note"u piyasaya süreceği platform olarak seçildi.

Republic Note, sahiplerine Republic'in yatırım portföyüne maruz kalmalarını sağlayacak gelir paylaşımlı bir tokenize menkul kıymettir. Bu portföyde Avalanche, DappRadar ve Dapper Labs gibi Web3 şirketleri yer alıyor.

Şirketin web sitesinde "her zaman yenilenen bir özel sermaye portföyü tarafından desteklenen dijital varlık" olarak tanımlanan Republic Note başına fiyat 0,36 dolar olarak listelendi.

Borsalarda listelenmeden önce yaklaşık 372 milyon Republic Note dolaşımda olacak. Toplam arzı 800 milyon ile sınırlandırılmıştır.

Menkul kıymetin whitepaper'ına göre; dijital varlığın sahipleri, Republic yönetiminin ayarlayabileceği bir eşik olan 2 milyon dolara ulaştığında temettü havuzundan ödeme alma hakkına sahiptir. (Ödeme USD Coin olarak yapılır.)

Republic Başkanı Andrew Durgee; Avalanche ile devam etme kararının, yatırım şirketinin "blockchain ağının küresel bir yatırımcı kitlesine ulaşmasını ve bu kitleyi ölçeklendirmesini gerektirdiği" gerçeğinden kaynaklandığını belirtti.

AVAX Fiyatı Nasıl Tepki Verdi?

Avalanche, Önemli Bir Ortaklık Kurdu: AVAX Nasıl Tepki Verdi?

16 Kasım'da AVAX fiyatı yüzde 14'lük bir gün içi fiyat artışına tanık olmuştu. Bu, yatırım bankacılığı devi JP Morgan'ın blockchain kolu Onyx'in Avalanche blockchain ile bir kavram kanıtı başlatmak için Apollo Global ile iş birliği yaptığını duyurmasının ardından gerçekleşmişti. 

Fakat Republic Note ile ilgili haberlere rağmen son 24 saate fiyat düşüşü damgasını vurdu. CoinMarketCap'in verilerine göre; yüzde 12'lik bir değer kaybına tanık olan AVAX, son 24 saatte en yüksek değer kaybı yaşayan ikinci kripto para birimi olarak sıralandı.

AVAX'ın fiyat hareketi 12 saatlik bir grafik üzerinde değerlendirildi. Analiz; fiyat düşüşünün, altcoin'in spot piyasasına yönelik sermaye girişindeki düşüş nedeniyle meydana geldiğini ortaya koydu.

Chaikin Para Akışı (CMF), yazım sırasında düşüş eğilimindeydi. CMF, tokenin belirli bir dönemdeki alım ve satım baskısını ölçer. Bu göstergenin istikrarlı düşüşü, AVAX spot piyasasından likidite çıkışının arttığına işaret ediyor. Tokenin CMF değeri, yazım sırasında 0,16'ydı.

İlginç bir şekilde AVAX piyasasına fon girişi yazım sırasında azalırken altcoinin temel momentum göstergeleri, piyasa katılımcılarının hala dağıtım yerine birikimi tercih ettiklerini gösterdi.

Tokenin temel momentum göstergeleri Göreceli Güç Endeksi ve Para Akışı Endeksi, yazım sırasında 65,04 ve 67,33 idi. Bu da alımların satışları geride bırakmaya devam ettiğini gösterdi.

Kaynak: AMBCrypto

Avalanche, Önemli Bir Ortaklık Kurdu: AVAX Nasıl Tepki Verdi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik