Anasayfa Sektörel Avalanche Tabanlı Platform Açıkladı: Hack'lenen Fonlar Kurtarıldı

Avalanche Tabanlı Platform Açıkladı: Hack'lenen Fonlar Kurtarıldı

Sektörel

Avalanche tabanlı platform Stars Arena, hack'lenen fonların yüzde 90'ını kurtardığını bildirdi.

Avalanche Tabanlı Platform Açıkladı: Hack'lenen Fonlar Kurtarıldı
Hızlı İçerik

Zincir üstü sosyal platform Stars Arena, bilgisayar korsanıyla yapılan bir anlaşmanın ardından hafta sonu platformundan boşaltılan varlıkların geri alındığını duyurdu.

X'te (eski adıyla Twitter) yayınlanan bir gönderide; platform, kullanıcı varlıklarının yüzde 90'ının geri alındığını ve hacker'a yüzde 10'luk bir ödül teklif edildiğini açıkladı.

Anlaşma, şirketin yaklaşık 3 milyon dolar değerindeki 266.000 AVAX tokeninin yüzde 90'ını geri aldığı, hacker'a ise yaklaşık 257.000 dolar değerinde 27.610 AVAX token teklif edildiği anlamına geliyor.

Kaybedilen fonların yaklaşık %90'ını geri aldık. Son güvenlik ihlâlinden sorumlu kişiyle bir anlaşmaya vardık.

Anlaşmaya göre; bilgisayar korsanına, platformla birlikte bir köprüde kaybettiği yaklaşık 1.000 AVAX da tazmin edilecek. Platform, ayrı bir gönderide, kurtarılan fonları yerleştirmeden önce güvenliği sağlamak için yeni bir akıllı sözleşme yazdığını ve bunun daha sonra kullanıma sunulacağını ekledi. 

Hafta Sonu Ne Yaşandı?

Stars Arena, Avalanche ağı üzerine kurulu, kullanıcıların içeriklerinden ve popülerliklerinden para kazanmalarına ve Twitter hesaplarını bağlayarak AVAX ile ticaret yapmalarına imkân tanıyan bir Web3 sosyal platformudur.

7 Ekim'de şirket, akıllı sözleşme hack'ine ilişkin bir uyarı yayınlayarak kullanıcılardan para yatırmamalarını istedi. Hack, 266.000 AVAX'ın boşaltılmasına yol açarak coin'in fiyatını biraz daha etkiledi.

Avalanche Tabanlı Platform Açıkladı: Hack'lenen Fonlar Kurtarıldı

Ekip, kötü aktörlerle savaş halinde olduklarını ancak tüm kullanıcı varlıklarını kurtarmak için çalışacaklarını ekleyerek hack için özür diledi.

Platformun güvenliğini hızla gözden geçirmek için özel bir beyaz şapka geliştirme ekibi geliyor. Tam bir güvenlik denetiminden sonra sözleşmeyi tüm fonlarla birlikte yeniden açacağız. Bu, çok yakında gerçekleşecek.

Hem Stars Arena hem de rakibi Friend.tech, geçtiğimiz ay önemli bir yükseliş kaydetti ve her ikisi de bilgisayar korsanları tarafından hack'lendi.

Friend.tech, bazı hesapların boşaltıldığı ve kötü niyetli aktörlerin 385.000 dolar değerinde Ether (ETH)  ile uzaklaştığı benzer bir olay yaşadı. 

Kaynak: Cryptonews

Avalanche Tabanlı Platform Açıkladı: Hack'lenen Fonlar Kurtarıldı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Barimeks Nedir? Barimeks Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik