Anasayfa Altcoin Avalanche Tabanlı Platformda Yaprak Dökümü: CEO İstifa Etti!

Avalanche Tabanlı Platformda Yaprak Dökümü: CEO İstifa Etti!

Altcoin

Avalanche tabanlı Web3 sosyal finans uygulaması Stars Arena'nın CEO'su görevinden istifa etti.

Avalanche Tabanlı Platformda Yaprak Dökümü: CEO İstifa Etti!

Stars Arena, platformun CEO'su Chill Pill'in, merkeziyetsiz sosyal finans (SocialFi) uygulamasının büyük bir akıllı sözleşme istismarına uğramasından yaklaşık bir ay sonra gelen bir hareketle görevinden istifa ettiğini bildirdi. 

Bu arada protokolün kilitli toplam değeri (TVL), şu anda 300.000 doların biraz üzerinde duruyor. Bu, hack olayından önce yaklaşık 3 milyon dolarlık TVL'den önemli bir düşüşü temsil ediyor. 

Stars Arena, CEO'sunun istifa ettiği haberini X'te duyurdu ve ekibin, topluluk üyelerinin güvenini yeniden inşa etmek için çalıştığını ekledi. Chill Pill de istifa haberini tweetledi ancak ne Stars Arena ne de Chill Pill bu gelişme için bir neden belirtmedi.

Haberin ardından X'teki kripto topluluğunun çoğu üyesi, ekip hakkında açık olmadığı için Stars Arena'nın bir CEO'ya sahip olmasına şaşırırken, diğerleri istifanın alandaki en hızlı istifalardan biri olduğunu belirtti.

SocialFi uygulaması, Eylül ayının sonlarında piyasaya sürüldü. Bu, Ethereum tabanlı Friend.tech'in bir taklidi olarak karşımıza çıktı. Stars Arena, kullanıcıların X hesaplarını platforma bağlarken Avalanche'ın yerel kripto para birimi AVAX'ı kullanarak yaratıcılardan "bilet" olarak bilinen hisseleri satın almalarına imkân tanıyor.

Stars Arena, yayına girdikten sonra ilginin arttığına tanık oldu. Bu da Avalanche ağındaki işlemlerde artışı beraberinde getirdi. Fakat protokol birkaç saldırıya maruz kaldı.

Avalanche Tabanlı Platformda Yaprak Dökümü: CEO İstifa Etti!

Yeni TVL, Hack Sonrası Neredeyse Yüzde 90 Düştü

Stars Arena'nın ilk açığı, platforma 2.000 dolara mal oldu. Ekip, kullanıcılara güvenlik açığını giderdiklerine dair güvence verdi. Fakat ilk olaydan iki gün sonra protokol, ikinci bir saldırıya uğradı ve bu kez daha büyük bir hırsızlıkla sonuçlandı.

Saldırganlar, projenin TVL'sini boşaltarak yaklaşık 3 milyon dolar çaldı ve geriye sadece 0,5 dolar bıraktı. İkinci saldırı sırasında Avalanche CEO'su Gün Sirer, sosyal uygulamanın olaydan hızla geri döneceğinden emin görünüyordu. Stars Arena, daha sonra platformun meydana gelen kayıpları karşılamak için fon aldığını iddia etti.

Bir başka güncellemede ise proje, hack'in arkasındaki failin ekibe ulaştığını ve çalınan fonların yüzde 90'ını, yüzde 10'luk bir ödül ve bir köprüde kaybedilen ek 1.000 AVAX karşılığında iade ettiğini açıkladı.

DefiLlama'ya göre; Stars Arena'nın TVL'si, yazının hazırlandığı sırada 310.468 dolar seviyesinde bulunuyor. İkinci açıktan önceki 2,78 milyon dolardan neredeyse yüzde 90'lık bir düşüş söz konusu.

Avalanche Tabanlı Platformda Yaprak Dökümü: CEO İstifa Etti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Barimeks Nedir? Barimeks Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik