Avrupa bölgesinde 7 günde nasıl gelişmeler yaşandı?

2 Dakikada Okunabilir


Avrupa

Dünyanın dört bir tarafından kripto para haberleri ve Blockchain haberlerini sunuyoruz. Bitcoin haberleri Avrupa’da son 7 günde neler oldu?

Avrupa Birliği

Kripto varlıkları için Yeni Kara Para Aklama Mevzuatı (AML) başladı: Önceki AML düzenlemeleri, kripto endüstrisi tarafından yoğun bir şekilde eleştirilmiş olsa da, yakın zamanda AML 5 adlı yeni bir yasa daha geçti. Bazı boşluklardan yararlanan kripto para borsaları ve şirketler bundan sonra engellenecek ve asla bu açıklar olmayacak.

Yeni düzenlemelerle, halk arasında düzenlemelere ilişkin güven tüm zamanların en düşük seviyesine düştü ve AB’nin bir takım eleştiri ve baskısı altında kaldı.

Birleşik Krallık

Londra Menkul Kıymetler Borsası yöneticisi blok zincirinin menkul kıymetlerin ihracı ve ödenmesi için kullanılabileceğine inanıyor: Londra Menkul Kıymetler Borsası CEO’su Nikhil Rathi, blok zincirinin yakın gelecekte menkul kıymetlerin ödenmesi ve menkul kıymetlerin ihraç edilmesi için etkili bir şekilde kullanılabileceğini iddia etti.

Dağıtılmış Defter Teknolojisi DLT olarak adlandırılan Rathi, Blockchain’in sonunda işlem sürecini hızlandıracağına ve daha şeffaf hale getireceğine inanıyor. Londra Menkul Kıymetler Borsası, Blockchain tabanlı otomatik yerleşim birimleri üzerinde çalışan bir Nivaura şirketine ilk kez bir yatırımı yaparak bunun ilk temellerini de resmen attı.

Finansal İdare Yetkilisi (FCA) 3 Blockchain firması ekledi: Finansal İdare Yetkilisi (FCA) düzenleyici sandbox girişimine üç yeni yeni firmayı daha ekledi.

Finlandiya

Kripto denetleme rolü daha fazla genişletildi: Finlandiya’daki Mali Denetleme Kurumu’ndaki (FSA) en iyi fintech düzenleyicisidir, ülkedeki kripto para birimlerinin tescili ve düzenlenmesinde yeni bir rol oynayacaklarını ve resmen tüm düzenleme ve denetimlerde bundan sonrası için yasal olarak zorunluluk olduğu için rol alacaklarını açıkladı. Kripto para birimleri ile ilgili yeni mevzuatın bir parçası olarak, FINSA bu pozisyonu AB’nin kendisinden gelen en son AML D5 kapsamında yetki buldu ve çözümler için yeni bir takım çalışmalar başlattı.

Hareket, yeni rolün FINSA’ya ne kadar güç vereceği konusunda henüz belirsiz olsa da, Avrupa’nın yakın gelecekte kripto para birimleriyle yaşadığı zorlukları engelleyerek iyi bir süreç ve iyi bir kararın temelleri olabilir.

Rusya

Kripto paralar hükümetçe 4 : Rusya kendi devlet kripto para birimini başlatmak konusunda diğer ülkelerde başarısız sonuçlar alınmasının ardından yeni bir test yapmaya karar verdi. Cryptopolitan’ın haber bültenine göre ülke içinde yenilikçi bir para gönderme yöntemi test ettiğini açıkladı.

Hükümet tarafından yayınlanan yeni bir taslak yasa tasarısına göre, bu amaçla 4 büyük şehirde hükümet, işletmeler ve diğer sivil sektörler tarafından çeşitli kripto para birimlerinin testi yapılacak. Kripto para işlemlerine ek olarak, yapay zeka, nöroteknoloji, kuantum teknolojisi, robotik, sibernetik ve yükseltilmiş gerçeklik gibi diğer en son teknolojiler de daha iyi çalışmalar ve daha iyi sonuç için aynı zamanda test edilecek..

Bu yaklaşım, İngiltere dahil birçok ülke tarafından takip edilen çalışmaların benzeri olabilir.


error: Kopyalama Engellendi!