Kripto Para Haberleri

Avrupa Komisyonu Libra’nın tekel olmasından endişeli!

ABONE OL:

Avrupa Komisyonu tarafından hazırlanan bir Libra anketinin olduğu ve üst düzey isimlere bu anketlerin gönderildiği ve yanıtlanmasının istendiği açıklandı. Libra ile ilgili yapılan araştırmaların olduğu ve Avrupa Komisyonu yetkililerinin AB görevlisi isimler ile birlikte Facebook’un Libra’sının tekel olup olmayacağı hakkında araştırma raporları hazırlandığı açıklandı. Araştırma sonucuna göre Avrupa Komisyonu üyelerinin kripto para birimi projesi olarak bilinen ve stabilcoin olarak satışa sunulacak olan Facebook’un Libra’sı ile ilgili olarak kararının tekel olabilecek olduğu hususunda olduğu açıklandı.

Avrupa Komisyonu resmi bir açıklama yapmadı ancak raporlara göre stabilcoin Libra, tekel olacak ve bunu da Facebook’un elindeki büyük müşteri verileri gücünden alacak. Facebook’un kullanıcı verilerine çok fazla hakim bir şirket olduğunu ve bunun Libra’yı tekel hale getirebilecek tek yegane unsur olduğunu gösteren Avrupa Komisyonu anketinde tekel olmasını engelleyebilecek hiçbir unsur olmadığına da yer verilmiş durumda.

Kripto para biriminin WhatsApp ve Facebook Messenger gibi mesajlaşma platformlarında da kullanılmasının mümkün olup olmadığını araştırdığı ortaya çıkan Avrupa Komisyonu ile ilgili olarak bu araştırmanın henüz tamamlanmadığı ancak bu uygulamalarda da Libra’nın hiçbir engel olmadan rahatlıkla Facebook tarafından kullanılabilecek olduğu tahmin edildi. AB’nin Libra ile ilgili yakın zamanda kararlar alacak olursa Avrupa Komisyonu tarafından bu ankete dikkatle hareket edecek olduğu ise çok açık.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Anchorage, Libra Rakibi İle Çalışacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu