Kripto Para Haberleri

Avrupa kripto para takibini arttırmaya karar verdi

ABONE OL:

Avrupa Menkul Kıymet ve Piyasalar Otoritesi (ESMA) yayınladığı 2019 yılı haritasında hangi alanlarda daha fazla çalışmalar yapacak olduğunu ve hangi alanlarda daha fazla etkili olacak olduğunu açıkladı. Yapılan basın açıklamasında ve yayınlanan listelerde, kripto paralar konusunda dünyada yaşanan olayların takibi için çok daha büyük bir bütçe ayrılması konusunda karar verildiği ve Avrupa Menkul Kıymet ve Piyasalar Otoritesi (ESMA) gözetim ekiplerinin kripto paraları takip, izleme ve raporlama çalışmalarına hız vererek daha fazla oranda bu konuda rapor vermelerinin talep edilecek olduğu açıklandı.

ESMA’dan yapılan resmi açıklamada her alanda bazı bütçe artışları olabilecek olduğu, bu alanların arasında kripto paraların takibinin daha fazla bütçe artışı gerektirdiği ve bundan ötürü kripto para izlemeleri ve raporlarının daha fazla alınması için bütçenin artmasına karar verildiği doğrulandı.

1 milyon Euro’luk dev bütçe

Kripto para ve Fintech sektörünün takibi için ayrılan bütçe 2019 yılının tamamı için 1 milyon Euro olarak belirlendi. Bu bütçenin daha fazla arttırılması gündeme gelebilecek olsa bile, bütçenin yeterli olduğuna Avrupa Menkul Kıymet ve Piyasalar Otoritesi (ESMA) bünyesindeki tüm uzmanlar ortak olarak karar verdi ve 1 milyon Euro bütçenin kripto para ve Fintech sektörünün araştırılması için yeterli olduğunu raporlar ile doğruladı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ripple APAC ve EMEA Bölgelerinde Yeni ODL Koridorları Açıyor

Raporlar, kripto para sektöründe araştırmaların genel yatırımcı düşünceleri, kripto paraların hükümet, devlet, şirket, bireysel vatandaş ve işletme sahipleri ve daha onlarca farklı alanda etkilerinin araştırılması, bu etkilerin dozunun ne kadar olduğu ve olası problem ve sıkıntıların neler olup, bu sıkıntılar ve problemlerin nasıl giderilebilecek olduğunun raporlanması ve araştırılmasını içeriyor. Türkiye dahil tüm ülkelerde zaman zaman araştırmalar yapılıyor ve bu araştırmalar kimi zaman basınla paylaşılmıyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu