Kripto Para Haberleri

Avrupa Merkez Bankasından Dev Hamle! Crypto Euro Geliyor

Kısa süre önce Avrupa Merkez Bankası, ilerleyen yıllarda kendine ait bir kripto para çıkarabileceğini söylemişti. Şimdi de Avrupa Merkez Bankası başkanı Christine Lagarde ilerleyen yıllarda Avrupa bölgesinin finansal sisteminde sistematik değişiklikler yaratacak bir kripto para çıkarabileceklerini söyledi.

Son dakika! Avrupa Birliği büyük “Dijital Euro” adımı attı!

Avrupa Birliğine ait kripto para geliyor…

Avrupa Birliği akıllı sözleşmeler ve tokene dönüştürme ile varlıkların dijitale dönüştürülmesini destekleyen yeni bir düzenleyici çerçeve üzerinde çalışıyor.

Avrupa Birliği yeni sistemde yatırımcılara, tüketicilere ve tüccarlara tüketici korunması ve finansal istikrar sağlayarak modern ödeme seçenekleri ve finansal servisler hakkında seçim hakkı sunacak.

Crypto Euro Geliyor

Christine Lagarde, bir kripto para projesinin en az 2 en çok 4 yıl içinde başlayabileceğini ve gizlilik, kara para aklama ve benzer diğer teknolojik sorunlara cevap sağlayacağını söyledi.

Christine Lagarde, ECB

Christine Lagarde:

Bana göre bir kripto para gelecek. Tüketiciler için gerçekten daha ucuz, daha hızlı ve daha güvenli ise bu alana adım atmalıyız. Avrupa bölgesinde parasal egemenliğe ve özerkliğe daha iyi fayda sağlayacaksa kripto paraları keşfetmeliyiz.

Kısa süre önce Avrupa Birliğinin yeni bir Dijital Finans çerçevesi geliştirdiği tespit edildi. Yeni dijital finans çerçevesinde; dijital finans, geleneksel ödeme stratejileri ve kripto para ve diğer dijital varlıklar için yasa teklifleri yer alıyor.

Eski Letonya başkanı Valdis Dombrovski:

Finansın geleceği dijitaldedir. Karantinalar sırasında çevrimiçi bankalar ve fintech çözümleri kullanan dijital teknolojiler ile insanların nasıl finansal servislere erişim sağlayabildiğini gördük. Teknolojinin tüketicilere ve işletmelere sunabileceği çok fazla şey var. Bu dijital dönüşümü olası riskleri azaltarak uygulamalıyız.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu