Anasayfa Sektörel Avukat Doğruladı: Tornado Cash Cephesinde Flaş Gelişme!

Avukat Doğruladı: Tornado Cash Cephesinde Flaş Gelişme!

Sektörel

Tornado Cash kurucu ortağı Roman Storm ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. İşte ayrıntılar...

Avukat Doğruladı: Tornado Cash Cephesinde Flaş Gelişme!

Tornado Cash'in kurucu ortağı Roman Storm kefaletle serbest bırakıldı. Gelişme, güncellemeyi X'te (eski adıyla Twitter) paylaşan avukatı Brian Klein tarafından doğrulandı.

Kurucu ortaklar Roman Storm ve Roman Semenox, 1 milyar doların üzerinde para aklamanın yanı sıra yaptırım ihlâlleri suçlamasıyla tutuklanmıştı. Storm, kefaletle serbest bırakılsa da Semenox'un mevcut durumuna dair herhangi bir onay yok.

Klein; savcıların, Storm'u Tornado Cash'in arkasındaki yazılımı geliştirmekle suçlamasından duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. Avukat, "yeni hukuk teorilerinin tüm yazılım geliştiricileri için tehlikeli sonuçları olduğunu" belirtti.

İkili, aklama suçlamalarının yanı sıra "lisanssız para transferi yapan işletmeyi işletmek için komplo kurmakla" da suçlanıyor.

Yetkililer, Tornado Cash Gibi Karıştırma Hizmetlerine Karşı mı?

Avukat Doğruladı: Tornado Cash Cephesinde Flaş Gelişme!

Bir karıştırıcı, işlemin takip edilememesi için kripto tokenlerini bir havuzda karıştırıyor. Başlangıçta yatırımcı işlemlerini anonim tutmak için tasarlanan karıştırıcılar, fonun kaynağına giden yolu gizliyor.

Karıştırıcılar, kullanıcıların mahremiyetini korumaya yardımcı olsa da kara para aklama konusunda da faydalıdırlar. Bu nedenle birçok hükûmet yetkilisi için endişe kaynağı haline geldiler.

Kuzey Kore'den Lazarus Group gibi hacker'lar ve onlar gibi diğerleri milyarlarca dolar değerinde kripto çaldı. Bu gruplar, genellikle izlerini temizlemek için Tornado Cash gibi hizmetleri kullanıyor. Bu nedenle yetkililerin, onların peşinde olması hiç de şaşırtıcı değil.

Tornado Cash kurucuları, "Kuzey Kore'nin yaptırım uygulanan siber suç örgütü Lazarus Group için yüz milyonlarca doları" aklamakla suçlanıyor.

Avukat Doğruladı: Tornado Cash Cephesinde Flaş Gelişme! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Piramit ve Ponzi Sistemler Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
FTX Token Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
XRP Geleceği: Uzmanların Tahminleri ve Analizler
Rehber Dilara Avcıoğlu