Anasayfa Sektörel Avukattan SEC-Ripple Davası Tahmini Geldi: 2027 Yılına Kadar...

Avukattan SEC-Ripple Davası Tahmini Geldi: 2027 Yılına Kadar...

Sektörel

Avukat Jeremy Hogan, SEC-Ripple davasında 2027 yılına kadar bir çözümün ufukta görünmeyebileceğini öne sürüyor.

Avukattan SEC-Ripple Davası Tahmini Geldi: 2027 Yılına Kadar...

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple Labs arasında devam eden yasal savaş ile ilgili olarak avukat Jeremy Hogan, geçtiğimiz günlerde X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı paylaşımlarda, davanın gelecekteki olası senaryolarına ilişkin görüş ve tahminlerine yer verdi. Hogan'ın analizi, 2027 yılına kadar bir çözümün ufukta görünmeyebileceğini vurguluyor. 

Hogan'ın tweet'leri, olası sonuçların ve her bir senaryonun gerçekleşme ihtimalinin detaylı bir dökümünü sunuyor. Hogan, SEC'in "Nihai Karar" aşamasına ulaştığında davayı temyize götürme hakkına sahip olduğunu belirterek sözlerine başlıyor. Fakat Hogan'ın değerlendirmesine göre, SEC'in önünde bu noktada sınırlı sayıda olumlu seçenek bulunuyor.

1. Olasılık: Bireysel Davalılara Karşı Yargılama

İhtimal: Yüzde 39.456

Hogan, yargıcın davanın en zorlu kısmını duruşmaya bıraktığına ve bunun SEC için olumsuz bir sonuç doğurabileceğine dikkat çekti. SEC'in duruşmaya devam etmesi halinde temyiz başvurusu 2025 yılına kadar yapılamayacak. Bu durumda temyiz kararının 2026 yılında çıkması bekleniyor. SEC temyizi kazansa bile dava, daha ileri bir dava için ertelenebilir ve potansiyel olarak 14 Haziran 2027'ye kadar nihai bir karara varılabilir.

2. Olasılık: Bireysel Davalılarla Uzlaşma

İhtimal: Yüzde 32.113

Hogan'a göre, SEC'in en iyi seçeneği bu olsa da bunu kabul edeceklerinden şüphesi var. Bireysel davalılarla uzlaşmak; davanın temyiz mahkemesine gidişini hızlandıracak, kaynak tasarrufu sağlayacak ve zor bir davayı atlatacaktır. Buna rağmen düzeltme yolları davasının tamamlanması için aylar gerekecek ve zaman çizelgesi 14 Ağustos 2026'ya kadar uzayacaktır.

Avukattan SEC-Ripple Davası Tahmini Geldi: 2027 Yılına Kadar...

3. Olasılık: Tüm Davaların Çözüme Kavuşturulması

İhtimal: Yüzde 18,987

Hogan; uzlaşmanın SEC için geçerli bir seçenek olduğunu, bunun da onlara zafer kazanma ve önemli miktarda uzlaşma sağlama olanağı sağladığını kabul etti. Hâkimin kararının özellikle XRP gerçekleri için geçerli olduğuna dair açıklaması, bu olasılığa kapıyı açıyor ancak SEC, şu ana kadar uzlaşma konusunda sınırlı bir isteklilik gösterdi.

4. Olasılık: Bilinmeyen Olaylar

İhtimal: Yüzde 8,675

Hogan, karmaşık hukuk davalarında sürprizlerin olabileceğini kabul ederek öngörülemeyen olaylar için yer bırakmıştır. Hogan'ın analizi, SEC'in sınırlı sayıda seçenekle karşı karşıya olduğunu ve her senaryonun kendi zorluklarını ve zaman dilimlerini taşıdığını vurguluyor. Bu arada, Özet Karar yürürlükte kalmaya devam ediyor ve davanın gidişatında herhangi bir potansiyel değişiklik en az 2026 yılına kadar beklenmiyor.

Avukattan SEC-Ripple Davası Tahmini Geldi: 2027 Yılına Kadar... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar