Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’ndan Blockchain kararı

1 Dakikada Okunabilir


Avustralya Menkul Kıymetler Borsası (ASX), CHESS altyapısının yerini alan blok zinciri tabanlı bir Müşteri Yönetim-Gelişim Ortamı’na (CDE) geçişe yönelik yedi yazılım kodunun ilkinin yayınlandığını açıkladı.

Bir basın bülteninde, ASX geçişin tamamlanacağını, tüm sürecin 2021 yılının Nisan ayında sonlandırılacağını açıkladı. Alınan bu karar ile birlikte 2021 Nisan’a kadar Avustralya Menkul Kıymetler Borsası (ASX) tarafından yetkililerin nasıl adım atacakları da merak konusu oldu.

ASX’in Genel İcra Yetki İşlemleri Yönetici Hizmetleri Müdürü Cliff Richards’ın belirttiği gibi, platformun gelişimi için zamanlamanın önemli olduğu açıklandı: “Müşterilerin gelişim ortamını programa dahil etmek ASX’in CHESS değişiminde ileriye yönelik olarak bugün atılmış büyük bir adım ve karardır.” diye konuştu.

ASX, ASX CEO’su Peter Hiom’un da belirttiği gibi, geleneksel menkul kıymetler borsasında blok zincirinin benimsenmesinin sınırlarını zorlayacak ve bugüne kadar atılmış en iyi adımlardan birisinin bu olduğu belirtiliyor.

Dünya genelinde bir dizi başka geleneksel borsa, Blockchain teknolojisinin yıkıcı potansiyelinin ne kadar doğrulanabilir olduğunu kanıtlamaya devam eden ilginç bir oranda Blockchain teknolojisini test etmeye ve bu teknoloji ile neler yapabileceğini test etmeye devam ediyor. Kripto para borsaları ve Blockchain şirketlerinin bu tür çalışmalarda çok fazla önemli rol oynadıkları ve çalışmaların çoğunun kripto para borsalarının desteği ve Blockchain şirketlerinin aldığı kararlardan yakından etkilendikleri belirtiliyor. Resmi olarak Avustralya Menkul Kıymetler Borsası (ASX) tarafından alınan karara müdahale edilmesi ise gerekli görülmüyor.


error: Kopyalama Engellendi!