Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu uyardı!

1 Dakikada Okunabilir


Dolandırıcılık olayları son yıllarda artıyor. Kripto para birimi dolandırıcılığının büyük oranda artmasının arkasında ciddi paralar çalınıyor ve bu çalınan kripto paralar büyük oranda geri alınması zor oluyor.

Bunu akılda tutarak, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC), 21 Mayıs’ta Dartalon Ltd ve GFC Investments hakkında yeni bir uyarı yayınladı.

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC) tarafından yapılan açıklamada Avustralya’da birçok farklı vakanın olabileceği ve kripto para dolandırıcılığının olabileceği, lisansı olmayan hiçbir borsaya veya oluşuma asla güvenilmemesi açıklamasında bulundu. Bu resmi açıklamada, kripto para birimlerinin olası dolandırıcılıklara çok açık olduğu belirtiliyor.

Son zamanlarda, Goxtrade aldatmacası piyasayı sarstı, çünkü pazarda dolandırıcılık yapan dolandırıcı sayısı tüm zamanların en yüksek seviyenin daha yüksek seviyesine ulaşarak rekorunu kırmış oldu.

Kripto paraların bu ve buna benzer dolandırıcılıklara açık varlıklar olmasının bazı korkulara sebep olsa da yatırımcılar için gelecekte bunu regülatörlerin engellemesinin mümkün olabileceği tahmin ediliyor. Regülatörlerin kripto para yatırımlarını düzenlemesi durumunda kripto para dolandırıcılığının azalabileceği ve düzenlemelerin işe yaraması mümkün.

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC) bazı bilgilerin ve lisansı olduğu iddia edilen şirketlerin gerçek olmayabileceği ve kontrol edilmesi açıklamasını yaptı. ASIC tarafından yapılan bu resmi açıklamalar ülkedeki kripto paralar ile ilgili olaylar sonrasında açıklandı.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
242
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
242
Şaşkın
Lol Lol
363
Lol
Harika Harika
242
Harika
Korkunç Korkunç
201
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!