Kripto Para Haberleri

Avustralya’da 2 kripto para borsasının işlemleri durduruldu

Avustralya İşlem Raporları ve Analiz Merkezi (Austrac), Avustralya Federal Polisi tarafından Melbourne’da yapılan baskınları yaptıktan sonra iki kripto para birimi borsasını askıya aldı. Baskınlar, her iki borsada “kilit üye” olarak tanımlanan 27 yaşındaki bir adamın tutuklanmasına neden oldu.

Son haberlere göre, adam tutuklandı, Bulleen banliyösünde, Melbourne’de iki Avustralya kripto para birimi borsasının askıya alınmasıyla sonuçlandı. Borsa kayıtları, adamın tutuklanmasından hemen sonra askıya alındı ​​ve Austrac ulusal düzenleme operasyonları müdürü Dr. Nathan Newman, borsaların, bir sonraki bildirime kadar operasyonlara devam etmesine izin verilmeyeceğini belirtti.

İki işletmenin kaydını askıya alma kararımız, artık yasal olarak işlem yapamayacakları anlamına geliyor.

Raporlar, bireyin MDMA, kokain, metamfetamin ve ketamin içeren yaklaşık 30 kilogram narkotik bulundurma, ithal etme ve kaçakçılığa karıştığını söylüyor. Birey, “ yasadışı uyuşturucuların tedariki, ödenmesi ve dağıtılması için çeşitli karanlık ağ siteleri, Bitcoin hesapları ve meşru işler kullanan suç sendikalarının operasyonlarını yönlendirmede kilit bir rol oynadığı iddia edilmektedir.

Bir mahkeme kararının ardından, tutuklanan 27 yaşındaki Sam’e ait hesaplardan, Avustralya Federal Polisi tarafından yaklaşık 1.41 milyon ABD Doları değerinde aktif olan 2 milyon Avustralya dolarından fazla para ele geçirilmiştir. Varlıkları arasında çok sayıda gerçek mülk, banka hesabı, real para birimi, kripto para birimi , motorlu taşıtlar ve bir motosiklet yer alıyordu.

Avustralya Federal Polisi dedektif şefi Paul Hopkins şunları söyledi:

Bunun gibi soruşturmalar doğası gereği karmaşık ve soruşturma ekibi tarafından elde edilen operasyonel sonuçlar iyi polis çalışmaları ve kurumlar arası güçlü bir işbirliğinin kanıtıdır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu