Avustralya’da BDO Bitcoin ETF’si başvurusunda bulunacak

1 Dakikada Okunabilir


Her ne kadar Bitcoin borsa yatırım fonlarını (ETF) piyasaya sürmeye çalışan birçok şirket yasal düzenlemeler nedeniyle kapatılmış olsa da, bir Avustralya muhasebe firması olan BDO, Avustralya Menkul Kıymetler Borsasında listelenen ilk Bitcoin ETF’si ile ilgili yeni kararını bugün açıkladı.

BDO, önemli sayıda ASX destekli şirkete hizmet veriyor ve şimdi yerel dijital varlıklara, ICO’lara, güvenlik belirteçlerine ve borsalara denetim ve güvence hizmetleri vermeye yönelik yeni adımlar atmakta ve yöneticilerin bu başvuruya olumlu yanıt vermeleri için BDO tarafından birçok delil ve kanıt sunulabileceği belirtiliyor.

BDO Mali hizmetler Lideri Tim Aman şunları söyledi:

KURUMSAL YATIRIMCILARI GERİ TUTAN EN BÜYÜK ENGELLERDEN BİRİ, DİJİTAL VARLIKLARIN KALİTESİNDE ŞEFFAFLIĞIN HİÇBİR ŞEKİLDE BUGÜNE KADAR GERÇEKTEN OLMAMASIDIR. KAPSAMLI DENETİM VE GÜVENCE HİZMETLERİNİ SUNACAK, BU BÜYÜYEN SEKTÖRE GİRECEĞİZ, BU VARLIK SINIFINA YENİ YATIRIM İÇİN BİR OYUN DEĞİŞTİRİCİ OLACAĞIZ VE OYUNUN KURALLARINI DA DEĞİŞTİRMEYE BAŞLAYACAĞIZ.

YATIRIMCI GÜVENLİĞİ SAĞLAMAK İÇİN DÜZENLEYİCİLER VE ASX İLE BİRLİKTE ÇALIŞMANIZ KOŞULUYLA, AVUSTRALYA’NIN BİR BİTCOİN ETF’Sİ LİSTELEMEK İÇİN MUHTEMELEN İDEAL BİR YER OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.

Bitcoin ETF’si

ETF’ler, bireysel varlık alım ve satımı için daha basit alternatifler sağlayan varlıkları izleyerek yatırımcılara yatırım büyütme fırsatı sunuyor. Bitcoin ETF’leri sayesinde, yatırımcıların kripto para birimini elinde bulundurmanın güvenlik prosedürleri konusunda endişelenmeleri gerekmiyor ve güvenlik ile ilgili endişeler son buluyor. Bunun yanında, yatırımcılar ETF’yi geleneksel borsalar üzerinden sadece alıp satabilecek konuma geliyorlar.


error: Kopyalama Engellendi!