Kripto Para Haberleri

Avustralya’da kripto para hırsızı 23 yaşındaki kız yakalandı

ABONE OL:

Avustralya’da yaşanan olayda 23 yaşındaki genç bir kız, 65.000 dolarlık kripto para çalmaktan suçlandı. 23 yaşındaki genç kızın bir süre önce 56 yaşındaki tanımadığı adama ait mail adresini ele geçirdiği ve hemen ardından ise kripto para soygunu yaparak 65 bin dolar değerindeki 100.000 Ripple’ı çaldığı açıklandı. Sidney polis teşkilatından yapılan açıklamada, genç kızın yakalandığı ve gerekli cezanın verilmesi için mahkemeye sevk edildiği açıklandı. Olayla ilgili olara polis sözcüsü 23 yaşındaki genç kızın Avustralya’da bir ilk olarak bu kadar büyük çaplı soyguna imza attığını ve kripto para soygunu olarak bunun ülke tarihine geçtiğini açıkladı.

Siber suçlarla mücadele polis sözcüsünden yapılan açıklamada bununla ilgili olarak ülkede ilk tutuklanan kişinin 23 yaşındaki hacker olduğu ve daha önce başlarına böyle bir şey gelmediği, genç kızın tutukluluk süresinin ise uzun olabilecek olduğunu açıkladı.

19 Kasım’da davası var

Genç kızın 19 Kasım’da görülecek olan davasında karşı tarafın şikayeti sonrasında ve kamusal olarak işleyen hırsızlık suçu dolayısı ile ağır bir hapis cezası alması bekleniyor. 65 bin dolar tutarın çok fazla olmasından dolayı ceza miktarının artabilecek olduğu, kesin bir bilginin ise 19 Kasım’da görülecek olan davada belli olacak olduğu biliniyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto para düzenlemeleri yeterli mi?

Avustralya’da daha önce kripto paralar ile ilgili hiçbir vaka olmadığı için bu davanın önemi oldukça fazla büyük. Ülkede bu ve buna benzer kripto para saldırılarına karşı aktif olarak siber güvenlik timleri tarafından alınabilecek olan önlemler ve yönetimin alacak olduğu kritik düzeydeki önlemlerin gelecek birkaç yıl içerisinde devreye girmesi bekleniyor. Olası problemler yaşanmaması için Avustralya hükümetinin gelecek yıllarda kripto para yasalarını da yayınlaması ve bu sayede vatandaşlarını daha iyi koruması, siber saldırılara karşı gereken önlemleri alması öngörülüyor.

Olayla ilgili soruşturma tamamlanmış olmasına rağmen, yasal süreç devam ediyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu