Avusturyalı çelik ticaret şirketi Alukönigstahl Blockchain kullanacak

1 Dakikada Okunabilir


Avusturyalı çelik ticaret şirketi Alukönigstahl, çelik ticareti verilerinin güvenilir takibini sağlayabilmek için yeni bir karar aldı. Büyük bir şirket olduğu açıklanan Alukönigstahl’ın Blockchain teknolojisinden yararlanarak verileri takip edeceği ve verileri takip etmek için kullanacağı bu sistem ile beraber yeni teknolojiye ilk adımı atan şirketlerden birisi olacağı açıklandı. Avustralya’da şirketler ABD ve Asya kadar Blockchain teknolojisine hızlı giriş yapmıyor, bu teknoloji ile ilgili birçok araştırmada ise oldukça iyi rol alıyorlar.

Avustralya ekonomisinin çok iyi olması ve Blockchain teknolojisi çalışmalarına ayrılan miktarın büyük olması sebebi ile Blockchain teknolojisi için harcanan zamanda bir o kadar artışta. Avusturyalı çelik ticaret şirketi Alukönigstahl, Blockchain teknolojisi kullanacak olan şirket çelik ticaretini kontrol ederken kendi sistemini kullanacak olması güvenlik sorununa da sebep olmayacak.

”Akıllı Çelik” adı verilen Blockchain sistemi ile ilgili Alukönigstahl CEO’su Stefan Grüll tarafından yapılan açıklamada yasalara bağlı olarak verilerin takip edileceği ve tüm verilerin kayıt altında tutulmaya devam edileceğini açıkladı.

Mayıs ayının son zamanlarında İsviçreli lüks saat ve saat üreticisi Vacheron Constantin, saatlerini takip etmek için Blockchain teknolojisini kullanmaya başlayacağını açıklamıştı. Vacheron Constantin, blok zincirinin sahtecilere karşı savaşmaya yardımcı olacağını ve saatlerinin gerçekliğini garanti etmenin yanı sıra potansiyel müşterilerin orijinal olmayan bir takım ürünlere karşı korunmasına imkan vereceğini açıklamış ve bu teknolojiyi kullanacaklarını açıklamıştı.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
403
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
403
Şaşkın
Lol Lol
121
Lol
Harika Harika
403
Harika
Korkunç Korkunç
363
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!