Anasayfa Altcoin Axie Infinity Büyük Darbe Aldı: Proje An İtibarıyla İnceleniyor...

Axie Infinity Büyük Darbe Aldı: Proje An İtibarıyla İnceleniyor...

Altcoin

Filipin Ulusal Polisi, Axie Infinity'nin kazanmak için oyna planının yarattığı problemleri dile getirerek projeyi incelemeye karar verdi. İşte detaylar...

Axie Infinity Büyük Darbe Aldı: Proje An İtibarıyla İnceleniyor...

Filipin Ulusal Polisi, Axie Infinity'nin kazanmak için oyna planını ve bunun ülke vatandaşları arasında neden olduğu öfkeyi dile getirerek projeyi incelemeye karar verdi. 

Teşkilatın Siber Suçla Mücadele Grubu kısa süre önce, çeşitli siber güvenlik gruplarına oynayarak kazanılan oyunlar ve bunların ülkenin oyun topluluğu ve daha geniş halk üzerindeki etkileri hakkında danıştıktan sonra bir rapor yayınladı.

Ulusal Polis Komisyonu'nun raporuna göre, Axie Infinity (AXS) gibi kazan-kazan oyunları, doğrudan kripto para birimlerine yatırım yapmaktan daha riskli olabilir. Ajansın raporu, oyunu yırtıcı olmakla ve onlara binlerce dolar değerinde kripto varlığına mal olmakla suçlayan Filipinli oyunculardan gelen şikayetlerin artmasıyla ortaya çıktı diyebiliriz.

300 Dolar Ödeme Yapılmalı!

Axie Infinity Büyük Darbe Aldı: Proje An İtibarıyla İnceleniyor...

Anti-Cybercrime Group'un raporu, Axie Infinity'nin pahalı oyun modelinin, oyuncuların oyunu oynama şansı elde etmeden önce 300 dolara kadar ödeme yapmasını gerektirdiğini belirtti. Bunu, yanlış işlemler veya dolandırıcıların kötü niyetli istismarları nedeniyle birinin kripto token ve NFT'lerini kaybetme riski izledi. Ajansa göre, bu tür kazan-oyna oyunları, kara para aklamayı önleme yasaları da dahil olmak üzere endüstri standartlarına uyulmaması nedeniyle ek risk oluşturuyordu.

“Kripto para birimi nispeten yeni olduğu ve iyi düzenlenmediği için, suçlular her zaman bilgisayar korsanlığı ve dolandırıcılık yoluyla kripto oyuncularından yararlanmaya çalışıyor. Filipin Ulusal Polisi, bir oyunun temelindeki blok zincirin güvenli olması, motorunun veya pazarının güvenli olduğu anlamına gelmez.”

Filipinler'deki Axie Infinity (AXS) oyuncuları ilk olarak Covid-19 kilitlenmesi sırasında oyuna çekildi. Birçoğu, oyun oynayarak daha fazla para kazanma fırsatı için günlük işlerinden ayrıldı. Ancak oyunun yerel para birimi Smooth Love Potion (SLP), yalnızca son altı ayda değerinin %55'inden fazlasını kaybetti. Ajans, vatandaşları kazan-kazan planları konusunda uyardı ve kripto varlıklarıyla etkileşime geçmek için yasal borsaları kullanmalarını tavsiye etti diyebiliriz.

Axie Infinity Büyük Darbe Aldı: Proje An İtibarıyla İnceleniyor... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Rehber Dilara Avcıoğlu
Oyun Dünyasında Kripto Şöleni: DEXGame (DXGM) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto ve Oyun Sektörünün Yeni Harikası Olan ''SIDUS'' Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Dünyasının Maymun Hükümdarı: ApeCoin (APE) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Blockchain Destekli Oyun Olan Mines of Dalarnia (DAR) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar