Bakkt Bitcoin Vadelileri Tarihini Açıkladı

1 Dakikada Okunabilir


Bu doğru, en sonunda, Bakkt Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmesini başlatmaya hazır olduğunu açıkladı. Pazartesi sabahı yapılan bir duyuruda, bir oyun değiştirici olacak olan yeni bir takım kararların kısa süre içerisinde alınacak olduğu açıklandı.

Bitcoin Vadeli İşlemleri

Kıtalararası borsa bağımsız kripto girişimi Bakkt, Pazartesi günü yapılan açıklamada, fiziksel destekli vadeli işlem sözleşmesini Haziran ayında başlatacak olduklarını açıkladı. Baktt Genel müdürü Kelly Loeffler’in güncellemesine göre, 2 farklı formda olacak olduğu ve bu ürünün tam anlamıyla Temmuz ayında hizmete sunulabileceği açıklandı.

Loeffler daha sonra kendilerinin ABD Ticaret Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile “yakından” çalıştığını doğruladı ve Bakkt’ın “ticaret, şeffaflık ve pazar keskinliği” gereksinimlerini karşılamak için elinden gelenin en iyisini yaptığını ve düzenleme ile uyumlu mevzuatlarda gereklilikleri yerine getiren bir oluşum olduğunu açıkladı.

Aynı duyuruda, Loeffler, şirketinin Genel Danışman olarak Marc D’Annunzio’nun kontrol edecek olduğunu ve M&A’nın menkul kıymetler hukuku konusundaki deneyimlerini kendileri için kullanacak ve diğer sektörleri de yakından takip ederek geliştirme aşamasında kendilerine büyük oranda yardımcı olmayı sürdürecek olduğunu açıkladı.

Bakkt bir süredir beklenen ancak sürekli olarak pazarda yeni değişimler yapabilecek güçte olan bir oluşum olarak görülmekte.


error: Kopyalama Engellendi!