Coin Rehberi

Balancer (BAL) Nedir? Nasıl Alınır?

Balancer (BAL) Coin Nedir?

Balancer (BAL) Coin, Ethereum blok zincirinde çalışan merkezi olmayan DeFi platformu olan Balancer’ın tokenidır. DeFi, bir otoriteye ihtiyaç duymaksızın blok zincirler üzerinde çalışan finans sistemi anlamına gelir. Balancer (BAL)’ın bir likidite havuzu olduğu söylenebilir. Likidite havuzları sayesinde DeFi borsalarında yaşanan likidite problemi çözüme kavuşturulmuştur.

Balancer sisteminde bulunan havuz türlerinden ilki olan özel havuzlarda, varlık sahibi olan kişi, kendi likiditesini oluşturur. Paylaşımlı havuzlarda en az iki likidite sağlayıcı bir araya gelir. Akıllı havuzların kontrol mekanizması ise akıllı havuzlardır.

Balancer (BAL) Coin Ne İşe Yarar?

Balancer (BAL) Coin, merkezi bulunmayan blok zincir tabanlı bir finans sistemidir. Otomatik piyasa yapıcı (AMM) olan Balancer, bir aracıya ihtiyaç duyulmaksızın alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilmesine yarıyor.

Portfoyünde yer alan Balancer Coin’leri likidite havuzlarına aktaran kişiler, bu yolla kazanç elde edebilir. Balancer (BAL) Coin, yapılan likidite madenciliğini ödüllendiren yardımcı kripto varlıktır.

Balancer (BAL) Coin Nasıl Alınır?

Balancer (BAL) Coin, çok sayıda borsada listelenmiştir. Binance borsası Balancer (BAL) Coin almak için kullanılabilir. Binance üyeliği açmak ve para yüklemek için bu yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Sırada Balancer (BAL) Coin nasıl alınır konusu var. Binance Ana Sayfa üzerinde sol üst köşede yer alan Piyasalar seçeneğine tıklayın, Spot Piyasalar kısmını seçin ve arama bölümüne BAL yazın.

BAL işlem çiftlerinden birini seçtikten sonra Alım Satım sayfasında bulunan BAL Al butonuna tıklayın. Burada istediğiniz miktarı girerek BAL Coin satın alabilirsiniz.

Balancer (BAL) Coin Güvenilir mi?

Balancer (BAL) Coin, girişimci Fernando Martnelli ile Mike McDonald‘ın başlattığı bir projedir. 2018’de kurulan Balancer platformu, yatırımcıların likidite havuzları oluşturabilmesine ortam hazırlıyor. Balancer (BAL) Coin geliştiricileri, BAL Coin’in uzun vadede iyi bir yatırım olacağını iddia ediyor.

Balancer (BAL) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Balancer (BAL) Coin Hangi Borsada?

Balancer (BAL) Coin, birçok farklı borsada yer alıyor. Balancer (BAL) Coin‘i şu borsalardan satın alabilirsiniz:

 • Binance,
 • Coinbase,
 • Huobi Global,
 • Bithumb,
 • Kraken,
 • FTX,
 • KuCoin,
 • Gate.io,
 • Bitfinex,
 • Paribu,
 • WazirX,
 • VCC Exchange.

Balancer (BAL) Coin Geleceği 2021

Peki Balancer (BAL) Coin geleceği 2021‘de nasıl olacak? Ağustos ayının sonunda hacimli bir mum yakarak kendini 33 direncine atan Balancer, piyasada olumlu rüzgarların esmesinden faydalanıyor. Güçlü bir direnç olarak görünen 49 dolar seviyesine gelmesi halinde Balancer (BAL) Coin geleceği 2021‘de parlak görünüyor diyebiliriz.

1 Balancer (BAL) Coin Kaç TL?

1 Balancer (BAL) Coin TL‘dir. 2021 yılının ilk günü Balancer (BAL) Coin 101 TL’den işlem görmekteydi. Bu da BAL Coin yatırımcısı için 8 ayda yaklaşık 3 kat kazanç anlamına geliyor.

Uzmanlardan Balancer (BAL) Coin Yorumları

Uzmanlardan Balancer (BAL) Coin yorumlarına gelirsek, bu kripto varlığın uzun vade yatırımlar için ideal olduğunu öne sürdüklerini görüyoruz. Balancer (BAL) Coin’in maksimum arzının 100,000,000 ile sınırlı olduğunu kaydeden uzmanlar, bunun fiyat artışı için olumlu bir gösterge olduğunun altını çiziyor.

Balancer (BAL) Coin Kimin?

Balancer (BAL) Coin‘in kurucuları Fernando Martinelli ile Mike McDonald‘dır. Fernando Martinelli, Pierre Raymon’a verdiği röportajda ekibin 30 kişi olduğundan bahsetmiştir. Ancak ekip üyelerinin isimleri verilmemiştir.

Balancer (BAL) Coin Hangi Ülkenin?

Balancer (BAL) Coin, 2018’de Fernando Martinelli ile Mike McDonald tarafından kuruldu. Balancer (BAL) Coin, merkezi bulunmayan ve bir otoriteye bağlı olmayan DeFi platformudur. Dolayısıyla herhangi bir ülkeye ait olduğundan bahsedilemez.

Balancer (BAL) Coin Alınır mı?

Balancer (BAL) Coin alınır mı sorusuna sağlıklı bir cevap bulmak için kendi detaylı araştırmanızı yapmalısınız. Ethereum blok zinciri üstünde çalışan Balancer, merkezi olmayan finans sistemi olarak gelecek vadedmektedir. Güncel fiyatı 33 dolar olan Balancer (BAL) Coin, uuzn vadede yatırım yapılabilir bir kripto para olarak görülmektedir.

Balancer (BAL) Coin Madenciliği

Balancer (BAL) Coin madenciliği yapabilirsiniz. Balancer ekosistemi, likidite madenciliğine (yield farming) izin veriyor. Buna göre sisteme Likidite akıtan likidite sağlayıcılar, bunun karşılığında BAL Coin ile ödüllendiriliyor. Bu madencilik yöntemi, kripto paraların kilitlenmesi sonucunda ilgili yatırımcı bir likidite sağlayıcısına dönüşüyor. Belli bir süre boyunca yatırdığı kripto parasına dokunmayan kişi, bu işlem sayesinde ek token kazanıyor.

Balancer (BAL) Coin Projesi

Balancer (BAL) Coin projesi, merkezi bulunmayan blok zincir tabanlı bir finans sistemi olarak tanıtılmıştır. Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan bu DeFi platformu, yatırımcılarının likidite havuzları oluşturmasını ve buradan gelir elde etmesini sağlıyor. Balancer, bir otomatik piyasa yapıcı olarak da bilinmektedir.

Balancer (BAL) Coin Kaç Adet?

Balancer (BAL) Coin toplam arzı 44,425,000 adettir. Balancer (BAL) Coin maksimum arzına baktığımızda ise 100,000,000 olduğunu görüyoruz. Bu da en az 55,000,000 adet BAL Coin’in gelecekte üretileceği anlamına geliyor.

Balancer (BAL) Coin Neden Düşüyor?

Peki Balancer (BAL) Coin neden düşüyor? Hiç şüphesiz bunun en doğru cevabı, piyasanın düşüş hareketinde olmasıdır. Diğer cevap ise Balancer (BAL) Coin’e gösterilen talebin düşmesidir. Projesiyle ilgili çıkan olumsuz haberlerle de yatırımcı soğuyabilir ve parasını çekebilir. Hiçbir varlık sonsuza kadar artamaz. Dolayısıyla BAL Coin düşüşleri de piyasanın doğası gereği olağandırç

Balancer (BAL) Coin Kaç Dolar Olur?

Balancer (BAL) Coin’in kaç dolar olabileceğiyle ilgili her kesin yargı, spekülasyonlara açık olacaktır. Bir kripto paranın fiyatının gelecekte ne kadar olacağını kimse bilemez. Ancak projesine ve piyasanın genel seyrine bakılarak bir tahminde bulunmak mümkündür. Bu parametrelere bakarak Balancer (BAL) Coin‘in, zirvesi olan 74 dolara ulaşma isteyeceğini öngörebiliriz.

Balancer (BAL) Coin Yorumları

Balancer (BAL) Coin yorumlarını incelediğimizde, 33 dolar gibi yüksek bir fiyatta olmasına rağmen beklentilerin gerisinde kaldığı göze çarpıyor. Yatırımcılar, projesi ve açıklanan maksimum arzına göre Balancer (BAL) Coin’in halen daha ucuz olduğu görüşünde.

Balancer (BAL) Coin Ekşi Sözlük Yorumları

Balancer (BAL) Coin Ekşi Sözlük yorumlarını aşağıda verdik.

l2 cozumlerin gelmesi ile bu yildan sonra bambaska yerlere gidecek gibi duruyor.

 

paribu bünyesinde bulunan ethereum destekli kripto para. son 24 saatte çılgın şeyler yaşanıyor bu kripto üzerinde. kokusu yakında çıkar, buralar entry dolar.

Balancer (BAL) Coin Grafiği

Balancer (BAL) Coin grafiğini incelediğimizde 2021 yılı içinde büyük yükseliş ve düşüşler yaşadığını görüyoruz. Son olarak Eylül ayı başında hacimli bir mumla 33 dolar seviyesini gören BAL Coin, buradaki dirence takılmış gibi görünüyor. BAL Coin’in ilk hedefi olarak 38 dolar seviyesi göze çarpıyor.

Balancer (BAL) Coin grafiği şöyle:

Aşağı yönlü bir seyir izlerse halinde 30 dolar, 28 dolar ve 25 dolar destekleriyle karşılaşacaktır. BAL Coin‘in, Mayıs ayı sonunda başlayarak dev bir çanak oluşturduğunu ve bunu tamamlamaya çalıştığını görüyoruz. Nu çanağın tamamlanacağı yerin 38 dolar seviyesi olduğunu söyleyebiliriz.

Balancer (BAL) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Balancer (BAL) Coin Piyasa Değeri

Balancer (BAL) Coin piyasa değeri dolardır. 2021’in ilk gününde Balancer (BAL) Coin piyasa değeri 146,476,721 dolardı.

Balancer (BAL) Coin İşlem Hacmi

Balancer (BAL) Coin işlem hacmi dolardır. 1 Eylül’de 56,354,981 olan işlem hacmi, 2 gün içinde 2 kattan fazla arttı. 2021’in ilk günü Balancer (BAL) Coin işlem hacmi 23,653,883 dolardı.

Balancer (BAL) Coin Fiyatı 2021

Balancer (BAL) Coin fiyatı 2021‘de büyük dalgalanmalar gösterdi. 2021’e 13 dolardan merhaba diyen BAL Coin, Mayıs ayında 74 dolarlık zirvesini gördü. Haziran ayında hızlı şekilde 15 dolar civarına düşen Balancer (BAL) Coin şu an dolardan işlem görüyor.

Balancer (BAL) Coin Toplam Arzı

Balancer (BAL) Coin toplam arzı 44,425,000 adettir. Balancer (BAL) Coin maksimum arzı ise 100,000,000 olarak açıklanmıştır. Yani gelecekte piyasaya sürülecek BAL Coin’lerin yarısından fazlası henüz daha üretilmedi!

Balancer (BAL) Coin Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatı

Balancer (BAL) Coin tüm zamanların en yüksek fiyatı 74,45 dolardır. BAL Coin tüm zamanların en yüksek fiyatına 2021 yılı Mayıs ayında ulaşmıştır.

Balancer (BAL) Coin Tüm Zamanların En Düşük Fiyatı

Balancer (BAL) Coin tüm zamanların en düşük fiyatı 6,65 dolardır. Balancer (BAL) Coin tüm zamanların en düşük fiyatı 2020 yılının Haziran ayında inmiştir. Bu düşüşte pandeminin yarattığı belirsizlik ortamının da etkisi vardır.

Balancer (BAL) Coin’i Benzersiz Kılan Nedir?

Merkezi bulunmayan bir DeFi platformu olan Balancer (BAL) Coin’i benzersiz kılan, Ethereum ağının zorunlu tutulmamasıdır. Öte yandan likidite havuzu, fiyat değişimlerinden etkilenmemek için havuza eklenen tokenleri eşitliyor ve dengeleyici işlev görüyor. Balancer likidite havuzuna birden fazla kripto varlık transfer edilebiliyor.
Balancer, otomatik portföy yönetimine imkan veren yapısıyla kripto piyasalarına likidite sağlıyor.

Balancer (BAL) Ağ Güvenliği

Peki Balancer (BAL) Coin ağ güvenliği nasıl sağlanıyor? Balancer (BAL) Coin ağı OpenZeppelin, Trail of Bits ve ConsenSys gibi güvenlik platformları tarafından denetime tabi tutulmuştur. Havuzlardaki kripto paralar, Balance platformunun denetimine tabi değildir. Buradaki jetonlar, akıllı sözleşmelerin kontrolündedir. Balancer ağında ERC-20 standardını desteklemeye kripto varlıklar işlem göremez.

Balancer (BAL) Coin Nereden Satın Alınır?

Balancer (BAL) Coin, birçok farklı borsadan satın alınabilir. Balancer (BAL) Coin’in yer aldığı borsalar; Binance, Coinbase, Huobi Global, Bithumb, Kraken, FTX, KuCoin, Gate.io, Bitfinex, Paribu, WazirX ve VCC Exchange’tir.

Son Dakika Güncel Balancer (BAL) Coin Haberleri

Balancer CEO’su Martinelli: Bitcoin’i Ponzi şeması zannettim!

Balancer CEO’su Fernando Martinelli, Pierre Raymon‘a verdiği röportajda Balancer platformunun çalışmalarından bahsetti. Martinelli, Bitcoin ile ilgili de bir itirafta bulundu.

Balancer (BAL) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Balancer’ın 30 kişilik küçük bir ekibi olduğunu dile getiren Fernando Martinelli, buna rağmen büyük işler başardıklarını söyledi. Martinelli, yaklaşık bir yıl içinde V2’yi piyasaya çıkardıklarını ve likidite akışını sağlamak için yeni havuzlar oluşturduklarını dile getirdi.

Fernando Martinelli, kripto dünyasıyla tanışma hikayesinden de bahsetti. Bitcoin’i ilk defa 2012 yılında duyduğunu dile getiren Martinelli, “Başlangıçta bir ponzi şeması olduğunu düşündüm. Sonra inceleyince bir teknoloji devrimi olduğunu gördüm” dedi. Ethereum’u inceleyince asıl cevabın akıllı sözleşmelerde yattığını anladığını dile getiren Martinelli, Balancer fikrinin bu şekilde doğduğunu ifade etti.

Balancer, dirence takıldı!

Temmuz ayının sonlarında 20 dolara yaklaşık bir fiyatta bulunan Balancer (BAL) Coin, Eylül itibarıyla 33 doları gördü.

Bitcoin’in yükselişine paralel olarak Temmuz sonu itibarıyla yükselmeye başlayan Balancer (BAL) Coin, 33 dolar civarında takıldı. Kısa sürede yatırımcılarına büyü kâr ettiren BAL Coin, bulunduğu bölgeyi hacimli bir mumla ırıp 38 dolar direncine doğru hareket etmesi bekleniyor. BAL Coin yatırımcıları, pozisyon belirlemek için BAL Coin’in yukarı ya da aşağı yönlü olası hareketini takip ediyor.

Balancer (BAL) Coin Analizleri

Balancer (BAL) Coin analizleri için grafiğini incelememiz gerekiyor. Grafiğe bakarsak Balancer (BAL) Coin’in 33 dolar direncine takıldığını görüyoruz. Eylül ayı başında hacimli bir mumla kendini bu seviyeye atan BAL Coin, burada akümüle olarak güç topluyor.

BAL Coin’in burayı hacimli şekilde kırıp üstünde tutunması halinde ilk durağı 38 dolar seviyesi olacaktır. Aşağı yönlü bir kırılım halinde ise sıralı olarak 30 ve 28 dolar destekleriyle karşılaşabilir. Güçlü destek seviyesinin ise 25 dolar seviyesi olduğunu görüyoruz.

Balancer (BAL) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Balancer (BAL) Coin Fiyat Tahminleri

Şimdi de Balancer (BAL) Coin fiyat tahminlerine bakalım. Price Prediction sitesine göre Balancer (BAL) Coin 2021‘de 40 doları görebilir. 2025’te ise 150 dolar seviyesine yaklaşabilir.

Cryptocurrency Prediction ise 2021 biterken Balancer (BAL) Coin‘in 70 dolar seviyesine dayanacağını öngörüyor.

Digitalcoin sitesinin Balancer (BAL) Coin fiyat tahminlerine göre ise 2021 yılı biterken BAL Coin, 50 doları aşacak.

Balancer (BAL) Coin Ekibi

Balancer (BAL) Coin ekibinin üyelerinin isimleri verilmemiştir. Buna rağmen Balancer’ın kurucularından olan Fernando Martinelli, Balancer (BAL) Coin ekibinin 30 kişi olduğundan söz etmiştir. Öte yandan Balancer’ın diğer kurucusu da Mike McDonald’dır.

Balancer (BAL) Coin Twitter Adresi

Balancer (BAL) Coin Twitter adresi şudur: https://twitter.com/BalancerLabs

Balancer platformuyla ilgili gelişmeler bu adresten duyurulmaktadır. Geliştirmelerden haberdar olmak istiyorsanız Balancer (BAL) Coin Twitter adresini takip etmelisiniz.

Balancer (BAL) Coin 2021’de Ne Olur?

Peki Balancer (BAL) Coin 2021’de ne olur? Bunu kesin olarak kestirmek güç olsa da eski zirvesi olan 74 dolar seviyesine doğru bir atak yapabileceğini söylemek lazım. Bunun için piyasa şartlarının da buna uygun bir yapıya bürünmesi gerekiyor.

Balancer (BAL) Coin Ekşi Sözlük Yorumları

Balancer (BAL) Coin Ekşi Sözlük yorumları şöyle:

l2 cozumlerin gelmesi ile bu yildan sonra bambaska yerlere gidecek gibi duruyor.

 

paribu bünyesinde bulunan ethereum destekli kripto para. son 24 saatte çılgın şeyler yaşanıyor bu kripto üzerinde. kokusu yakında çıkar, buralar entry dolar.

Balancer (BAL) Coin Projesinin Faydaları

Balancer (BAL) Coin projesi, bir otoriteye bağlı olmayan blok zincir tabanlı bir finans sistemidir. Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan bu DeFi platformu, yatırımcılarının likidite havuzları oluşturmasını ve gelir elde etmesini sağlıyor. Balancer likidite havuzuna birden fazla kripto varlık transfer edilebiliyor.

Balancer (BAL) Coin Neden Yükseliyor?

Balancer (BAL) Coin’in yükselişinin başlıca sebebi piyasanın yükseliş trendinde olmasıdır. Öte yandan Balancer ağının geliştirdiği çözümlere duyulan güvenin artması da fiyatta yükselişe neden olabilmektedir. Temelde bir kripto varlığa olan talep ne kadar artarsa fiyatı da o ölçüde artar.

Balancer (BAL) Coin Projesi Hakkındaki Endişeler

Bu aşamada Balancer (BAL) Coin projesi hakkındaki endişelerden bahsetmek gerekir. Balancer (BAL) ağında, diğer DeFi platformlarında bulunan arka kapı ve yönetici anahtarı gibi güvenlik elemanları yoktur. Bu da Balancer ağının sunduğu güvenlik düzeyine dair soru işaretleri oluşturmaktadır.

Balancer (BAL) Coin Whitepaper

Balancer (BAL) Coin whitepaper‘ını incelediğimizde giriş bölümünde “Saklamayan bir portföy yöneticisi, likidite sağlayıcısı ve fiyat sensörü” ibaresini görüyoruz. Burada Balancer likidite havuzlarının “kendi kendini dengeleyen fiyat sensörü” rolünden bahsederek Balancer’ın “otomatik bir piyasa yapıcı” olduğu belirtiliyor.

Buradan Balancer (BAL) Coin whitepaper‘ını inceleyebilirsiniz.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 120 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün