Anasayfa Altcoin Balinadan 30 Milyon Dolarlık Transfer! XRP Nasıl Etkilenecek?

Balinadan 30 Milyon Dolarlık Transfer! XRP Nasıl Etkilenecek?

Altcoin

Bir balinanın yaklaşık 31 milyon dolar değerinde XRP'yi iki merkezi borsaya transfer ettiği görüldü. Bu durum, XRP fiyatını nasıl etkileyebilir?

Balinadan 30 Milyon Dolarlık Transfer! XRP Nasıl Etkilenecek?

Ripple'ın SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) ile girdiği yasal mücadelede elde ettiği kısmi zafer, XRP'nin fiyatında ve popülaritesinde bir artışa yol açtı. Bununla birlikte XRP tokenlerinin yakın zamanda merkezi borsalara transfer edilmesi, birkaç yatırımcı arasında endişeye neden oldu. 

Blockchain takipçisi Whale Alert'e göre; bilinmeyen bir cüzdan, yaklaşık 31 milyon dolar değerinde yaklaşık 50 milyon tokeni iki merkezi borsaya aktardı. Cüzdan, 25,20 milyon tokeni Lüksemburg merkezli bir borsa olan Bitstamp'a ve 25 milyon tokeni de Bitso'ya taşıdı. Dün ise aynı cüzdan, Bitstamp'a ve Bitso'ya 43,80 milyon XRP aktardı. Dolayısıyla balinanın, elindekileri satmayı düşündüğü anlaşılıyor.

Varlıkların borsaya taşınması, satış olasılığını artırdığı için "bearish" bir gelişmedir. Balina cüzdanı, şimdiye kadar borsalara neredeyse 100 milyon token aktardı. 100 milyon token satılması, XRP fiyatına zarar verebilir.

Balinadan 30 Milyon Dolarlık Transfer! XRP Nasıl Etkilenecek?

XRP Fiyatı 0,50 Dolara Düşecek mi?

Tokenlerin borsalara transferine rağmen XRP fiyatı, 0,60 doların üzerinde seyrediyor. Varlık, son 24 saatte yüzde 1,6 ve bir önceki aya göre yüzde 12,4 artış gösterdi. Bununla birlikte XRP fiyatı 14 günlük grafikte yüzde 6,3 ve haftalık grafikte yüzde 0,3 düştü.

PricePredictions'taki makine öğrenimi algoritmasına göre; XRP fiyatı, önümüzdeki iki hafta boyunca 62 doların üzerinde işlem görmeye devam edecek. Platform, Aralık ayının son haftasına kadar token fiyatının 0,60 dolar civarına düşmesini bekliyor.

CoinCodex, XRP fiyatının 29 Kasım 2023'e kadar 0,82 dolara yükselmesini bekliyor. Fiyattaki artış, mevcut seviyelerden yaklaşık yüzde 34'lük bir büyüme anlamına geliyor.

Birçok analist, XRP fiyatının 2024'te artacağını tahmin ediyor. Varlık, özellikle bir ABD mahkemesi tarafından "menkul kıymet dışı" olarak nitelendirildikten sonra popülaritesinde bir artış gördü.

Balinadan 30 Milyon Dolarlık Transfer! XRP Nasıl Etkilenecek? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar