Balinalar Bitcoin fiyatını düşürdü!

2 Dakikada Okunabilir


Bitcoin fiyatları haftalar içinde ilk defa 8.000 doların altına düştü ve piyasa analistleri, son düşüşün balinaların daha fazla Bitcoin kazancı elde edebilmek için kripto para birimi fiyatlarını bilerek manipüle ettiklerini gösteriyor. Kripto para biriminin değerinin düşmesinde en büyük sebebin yine kripto para birimlerini yönettikleri bilinen balinalar olduğu biliniyor. Balinalar ile ilgili ilk ve tek iddia da bunlarla sınırlı kalmadı. Kriptom para birimi sahiplerinin bir süredir bekledikleri 9 bin dolar seviyesinin olmasını engellemek için büyük bir satış hareketine katıldıklarını iddia ediliyor.

Bitcoin 4 Haziran’da 600 dolar düştü ve şu anda 7938 dolar seviyesinden işlem görmekte. 24 saatlik fiyat tablosunda yüzde 6,31 düşüş gösterdiği görülmekte. Fiyatların düşmesi Bitcoin’in 7.800 dolar olan desteğini düşürdü, ancak destek  7.900 doların yakınında durmayı sürdürmekte.

Piyasa analistleri, büyük balinaların Bitcoin’lerini suni bir düşüş eğilimi yaratmak ve erken yatırımlarının karını ödemek için piyasaya sürdüğünü (satış yaptığını) iddia etmekteler.

Kripto para birimlerinin büyük hareketini izleyen ünlü bir Twitter kullanıcısı olan Whale Alert, fiyat düşüşünden hemen önce bir kullanıcının bilinmeyen bir cüzdandan Coinbase kripto para birimi borsasına 25.000 BTC civarında para gönderdiğini bildirdi. Taşınan Bitcoin’in 215 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Bitcoin fiyatları 8.000 doların altına indiğinde, Coinbase iki yeni cüzdan için iki işlemin yapıldığını doğruladı.

Coinbase’den taşınan BTC’nin toplam tutarı tam olarak 25.000 BTC’ydi, bu nedenle açıkça belirtilen BTC miktarını ilk aktaran kullanıcının Bitcoin’in fiyatını düşürdüğü, satış yaparak kar ettiği ve fiyatlar düştüğünde hemen tekrar Bitcoin geri alımı yaparak yine karlı çıkmak için balina olarak piyasayı manipüle ettiği artık kesin.

Twitter kullanıcıları, yapay olarak yaratılan bu pazar dalgasından çok etkilenmedi. Twitter kullanıcılarından biri, kendi hesabından bazı açıklamalarda bulundu

Balinalar, Piyasayı Manipüle Etmekte Birebirdir!

Piyasalarda kripto para yatırımcılarının paralarını bir anda silen ve bir anda yok olmasına sebep olan gelişmeleri gördük ve görmeye de bundan sonrası için mecbur olarak devam etmek zorundayız. Sıradan yatırımcılar olarak bizim elimizde olmayan bu sebepler nedeniyle balinalar piyasayı istedikleri zaman manipüle edebiliyorlar.

Bu yüzden, bir topluluk olarak, Balina hareketinin piyasadaki etkisini en aza indirmenin bir yolunu bulmalıyız.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
201
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
201
Şaşkın
Lol Lol
322
Lol
Harika Harika
202
Harika
Korkunç Korkunç
161
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!