Bitcoin Haberleri

Bank of America anketi Bitcoin’i balon olarak adlandırdı!

Bank of America, toplamda 533 milyar dolarlık varlığa sahip 200 adet profesyonel yatırımcıya Bitcoin hakkındaki görüşlerini sordu. Bank of America,bu araştırmada profesyonel yatırımcıların çoğunun dünyanın en büyük kripto para birimi konusunda pek iyimser olmadığını tespit etti.

Bitcoin balon olarak adlandırıldı

CNBC’nin haberine göre, Nisan ayı Bank of America Fon Yöneticisi Anketine katılanların yaklaşık %75’i Bitcoin’i bir “balon” olarak gördüklerini söyledi.

Ankete, toplam varlıkları 533 milyar dolar olan 200 kişi katıldı. Ankete katılanların sadece %16’sı Bitcoin’in bir balon olmadığını söylerken, %10’u bilmiyorum olarak cevap verdi.

Ankete katılanların %30’undan fazlası, teknolojiyi en kalabalık ticaret alanı, yani hızlı fiyat değerlemesi geçmişine ve çok sayıda benzer düşünen spekülatif yatırımcıya sahip bir varlık olarak gösterdi. Ankete katılanların %27’si Bitcoin’in şu anda en kalabalık ticaret olduğunu söylerken, %10’u BTC’nin 2021’de teknoloji hisselerinden daha iyi performans göstereceğini tahmin ediyor.

Bank of America daha önce, “Bitcoin’in long pozisyonları” Ocak 2021’de en kalabalık ticaret olarak “long teknoloji pozisyonşarını” geçtiğini gösteren bir anket yayınladı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Fiyatı Olumlu COVID-19 Haberleri ile Neden Artmıyor?

En son Bank of America anketi, bankanın analistlerinin kısa süre önce kripto para birimini son derece değişken, kullanışsız ve çevresel açıdan felaket bir varlık olarak eleştirmesinin ardından Bitcoin ile ilgili ciddi şüphecilik duyduklarını gösteriyor.

Diğer bankalar daha umutlu

Diğer büyük Amerikan bankaları ise dijital varlıklar konusunda daha iyimser. Goldman Sachs, müşterilerinin %40’ının Mart 2021 itibariyle zaten kriptoya maruz kaldığını açıkladıktan sonra, yatırım bankası bir Bitcoin ürünü hazırladığını açıkladı. Yine Mart ayında JPMorgan, Bitcoin’i bir hazine varlığı olarak tutan şirketlerin hisse senetlerini içeren bir borçlanma aracı portföyü olan Cryptocurrency Exposure Basket’i duyurdu.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu