Bitcoin Haberleri

Bank of America, Bitcoin’e Savaş Açtı

Bank of America, hazırladığı bir rapor doğrultusunda Bitcoin’e savaş açtığını ilan etti. Dijital varlıkların üzerine bu denli oynamak ne kadar doğru bilinmez ancak sürekli olarak negatif bir haber gündeme geliyor ve o haberlerden bir tanesi de kesinlikle bu olacaktır. Peki bu savaşı başlatan nedenler nelerdir? Gelin hep birlikte bu rapora da detaylı bir şekilde göz atalım.

Bitcoin Yükseldiğinde Kıymetli

Evet bu doğru bir söylem ancak altını dolduracak mantıklı bir açıklama ne yazık ki yok. Geleneksel piyasalardaki varlıklar için de aynı durum geçerli ve sert düşüşler yaşandığında kimse altın ya da dolar’ı savunmuyor. Burada bitcoin’in en büyük eksilerinden bir tanesi ise tahmin edilemeyen sert düşüşlere imza atıyor olmasıdır. Bill Gates’in de dediği gibi bir sabah uyandığınızda varlıklarınızın büyük bir kısmını kaybedebiliyorsunuz. Fakat yatırımcılar bunun gayet farkında ve bu riski göz önünde bulundurarak hamlelerini yapıyorlar.

Bitcoin HODL
Bank of America, Bitcoin'e Savaş Açtı 2

Oynak Piyasa ve Hareketlilik

Bank of America, hazırladığı raporda bu detaya da yer vermiş durumda. Piyasanın hareketliliği ve oynak tabiri konusunda da onları haklı buluyoruz. Fakat yatırımcılar bu hareketliliği benimsedikleri ve bu hareketlilik sayesinde bir gecede zengin olabileceklerini düşündükleri için bu yatırımı yapıyor ve daha da önemlisi bu piyasayı tercih ediyorlar.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin 7.883 dolara düştü!

Yani evet ortada büyük bir risk ve hatta kumara dönüşen bir eylem söz konusu ancak doğru analiz ve doğru yatırım ürünü ile birlikte para kazanan milyonlarca insanı da unutmamak gerekiyor. Analistlerin yanı sıra kurum ve kuruluşlar da Bitcoin ve diğer dijital varlıklar için rapor sunmaya devam ediyor. bu raporlarda genellikle dijital varlıkların büyük bir risk barındırdığı ifade ediliyor. Fakat şunu da unutmamak gerekiyor ki dijital varlıklar kadar hızlı kazandıran ve bunu çok daha kolay hale getiren bir başka yatırım aracı yok. Geleneksel piyasa varlıkları aracılığı ile bu kadar kısa sürede kazanç elde edemezsiniz ve belki de dijital varlıkları tercih edilir hale getiren en önemli husus da budur.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu