Anasayfa Sektörel Bank of America PYUSD'yi Kabul Edecek mi? İşte Kritik Rapor...

Bank of America PYUSD'yi Kabul Edecek mi? İşte Kritik Rapor...

Sektörel

Rapora göre, PayPal'ın yeni stablecoin'i PYUSD'nin yakın vadede çok fazla kabul görmesi pek olası değil. İşte tüm detaylar...

Bank of America PYUSD'yi Kabul Edecek mi? İşte Kritik Rapor...

Bank of America (BoA) tarafından hazırlanan bir rapora göre, PayPal'ın yeni stablecoin'i PYUSD'nin yakın vadede çok fazla benimsenmesi pek mümkün görünmüyor. Ayrıca, uzun vadede PYUSD, CBDC'ler (merkez bankası dijital para birimleri) ve getiri sağlayan stablecoin'lerin rekabetiyle karşı karşıya kalabilir. Düşüş görünümüne rağmen banka, PayPal'ın PYUSD'sinin ödeme verimliliğini artıracağını belirtti. Banka, platformun aynı zamanda gelişmiş bir müşteri deneyimi sunacağını da sözlerine ekledi.

Analistler Alkesh Shah ve Andrew Moss'un raporuna göre, yatırımcılar hangi stablecoin'i tuttuklarına kayıtsız kalıyor. Bu algı, stablecoin'lerin güvenli kabul edildiği ve büyük platformlarda erişilebilir olduğu fikrinden kaynaklanmaktadır. Rapor:

“Yatırımcılar, oranlar sıfıra yakınken Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) gibi verimsiz stablecoin'leri tutmakta sorun yaşıyor olabilir. Getiri getiren stablecoinler, %5'in üzerindeki kısa vadeli oranlarla muhtemelen giderek daha fazla kullanılabilir ve çekici hale gelecek.”

PayPal'ın Stablecoin'i Yasal Değişiklik Getirecek mi?

Bank of America, PYUSD'nin lansmanının daha hızlı düzenleyici netliğe neden olacağını öngörmüyor. Rapor ayrıca, stablecoin ihracının “geleneksel piyasalar için sistemik riski değiştirmediğini” belirtti. Bununla birlikte, yetkililer banka dışı kuruluşların stablecoin çıkarmasını yasaklarsa, platform düzenleyici sorunlarla karşılaşabilir.

Bank of America PYUSD'yi Kabul Edecek mi? İşte Kritik Rapor...

Ek olarak, ABD Federal Rezervi kısa süre önce bankalara PayPal ve onun PYUSD stablecoin'i ile çalışmaları hakkında bir uyarı yayınladı. Eski SEC Başkanı John Reed Stark'a göre, Fed şu anda "kripto para ile ilgili her şeye karşı benzeri görülmemiş bir mali düzenleyici saldırı" başlatıyor.

Bank of America raporu ayrıca, PYUSD'nin büyük olasılıkla şimdiye kadar dokunulmamış bir piyasayı, yani "blockchain teknolojisinin etkinleştirdiği varlık transferleri, ödemeleri ve havaleleri" sektörünü hedefleyeceğini belirtti. Bununla birlikte PayPal, endüstrinin artan popülaritesinin ve talebinin bir kanıtı olan stablecoin ve kripto para sektörlerine giren ilk büyük finans şirketidir.

Bank of America PYUSD'yi Kabul Edecek mi? İşte Kritik Rapor... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Güvenli Ödemelerin Yeni Adresi PayPal USD (PYUSD) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Para Birimleri Neye Göre Yükselir?
Rehber Burak Atik
En İyi 20 Bitcoin Cüzdanı
Rehber Hüseyin Özlan
Token Swap Nedir? Nasıl Yapılır?
Rehber Banu Fırıncılar