Anasayfa Altcoin Bankacılık Devi Duyurdu: Euro Tabanlı Stablecoin Çıkaracak!

Bankacılık Devi Duyurdu: Euro Tabanlı Stablecoin Çıkaracak!

Altcoin

Deutsche Bank, diğer ortaklarla birlikte euro tabanlı bir stablecoin piyasaya sürecek.

Bankacılık Devi Duyurdu: Euro Tabanlı Stablecoin Çıkaracak!

Kripto ekosisteminde stablecoin'lerin piyasa payını daha da artırabilecek bir hamle olarak Deutsche Bank'ın, diğer ortaklarla birlikte euro tabanlı bir stablecoin piyasaya süreceği bildiriliyor.

Deutsche Bank'ın Euro Tabanlı Stablecoin'i

Bankacılık Devi Duyurdu: Euro Tabanlı Stablecoin Çıkaracak!

Bir Bloomberg raporuna göre; Deutsche Bank'ın DWS Group'u, Hollanda merkezli piyasa yapıcı Flow Traders ve kripto fon yöneticisi Galaxy Digital Holdings, euro tabanlı bir stablecoin çıkarmak için bir şirket kurmayı planlıyor.

Raporda; girişimin, tokenize varlıkların ana akım olarak benimsenmesini sağlamayı amaçladığı belirtildi. "AllUnity" adlı yeni şirket, Almanya'nın Frankfurt kentinde faaliyet gösterecek. Şirketin düzenleyici onay alma çabaları devam ediyor.

Şu anda stablecoin piyasasına 90,65 milyar dolarlık piyasa değeri ile Tether (USDT) ve 24 milyar dolarlık piyasa değeri ile Circle (USDC) hakim görünüyor. 

Eski BitMex CEO'su, AllUnity'ye Liderlik Edecek

Stablecoin'in adı henüz bilinmezken şirketi AllUnity, yerel mali gözlemci Federal Mali Denetleme Kurumu'na (BaFin) e-para lisansı için başvurmaya hazırlanıyor. AllUnity'nin, daha önce kripto para borsası BitMex'in CEO'su olan Alexander Höptner tarafından yönetileceği bildiriliyor.

Raporda, stablecoin'in tamamen teminatlarla destekleneceği belirtildi. Bu, teminat ve stablecoin operasyonlarını destekleyecek fonlar konusundaki netlik eksikliğine dair eleştiriler nedeniyle stablecoin alanında önemli bir husus olabilir.

USDT'nin arkasındaki şirket olan Tether, Aralık 2022'de FTX'in çöküşü bağlamında stablecoin'lerin güvenliği ile ilgili endişelerin ortaya çıkmasının ardından kredi riskini en aza indirmeyi planladığını açıklamıştı.

Şirket, kendisini bu tür felaketlerden korumak için şeffaflığı, hesap verebilirliği ve operasyonel üstünlüğü korumaya odaklandığını söyledi. Öte yandan, Galaxy Digital da FTX'e maruz kalmıştı.

Kaynak: CoinGape

Bankacılık Devi Duyurdu: Euro Tabanlı Stablecoin Çıkaracak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
Güvenli Ödemelerin Yeni Adresi PayPal USD (PYUSD) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar