Anasayfa Altcoin Bankacılık Devinin Coin'ine Dair Kritik Rakam Açıklandı! Günlük...

Bankacılık Devinin Coin'ine Dair Kritik Rakam Açıklandı! Günlük...

Altcoin

JPMorgan'ın JPM Coin'i, günlük 1 milyar dolar değerinde işlem gerçekleştiriyor.

Bankacılık Devinin Coin'ine Dair Kritik Rakam Açıklandı! Günlük...

JPMorgan Chase & Co. dijital tokeni JPM Coin'in şu anda günlük 1 milyar dolar değerinde işlem gerçekleştirdiği, Global Ödemeler Başkanı Takis Georgakopoulos tarafından açıklandı.

Georgakopoulos, Bloomberg Television'a verdiği bir röportajda, JPM Coin'in şu anda başta ABD doları olmak üzere günlük olarak işlem gördüğünü açıkladı. Georgakopoulos, aynı zamanda bankanın, JPM Coin'in kullanımını genişletme konusundaki kararlılığını da vurguladı.

JPM Coin ile Sınır Ötesi İşlemler Hızlandırılacak

Bankacılık devinin dijital tokeni, toptan müşterilerin özel bir blockchain ağı üzerinden dolar ve euro cinsinden ödemeler yapmaları için güvenli ve verimli bir yol sunuyor.

Günlük milyar dolarlık işlem hacmi önemli bir başarı olsa da bu, JPMorgan'ın günlük olarak gerçekleştirdiği 10 trilyon dolarlık muazzam ABD doları işlemlerinin mütevazı bir kısmı olmaya devam ediyor.

Bankacılık devinin blockchain teknolojisine girişi, JPM Coin ile sınırlı değil. Şirket, ayrıca blockchain tabanlı bir repo uygulamasına girişerek yenilikçi finansal çözümleri keşfetme konusundaki kararlılığını daha da ortaya koydu.

JP Morgan, ödemeler ve uzlaşmalar için blockchain tabanlı bir mevduat tokeninin potansiyelini aktif olarak araştırıyor. Mevduat tokeninin bankalar arası para transferlerini sorunsuz bir şekilde mümkün kılarak hem tüketiciler hem de kurumlar için verimlilik ve kolaylık vadetmesi öngörülüyor.

Bankacılık Devinin Coin'ine Dair Kritik Rakam Açıklandı! Günlük...

"Bir Sonraki Adım Bunun Perakende Versiyonunu Oluşturmak"

Takis Georgakopoulos, "bu yolculuktaki bir sonraki adımın, bunun daha perakende bir versiyonunu nasıl yaratabileceklerini düşünmek olduğunu, böylece aynı verimliliği tüketicilere de getirebileceklerini" belirtti.

Blockchain teknolojisi meraklıları; bunun, mevcut finansal sistemlere kıyasla daha düşük maliyetle anlık ödemeler sunma potansiyeline sahip olduğunu savunuyor. Bununla birlikte geleneksel ödeme ağlarıyla aynı ölçekte yaygın olarak benimsenmesi ve test edilmesi halen devam etmektedir. 

JPM Coin, hem ödeme rayı hem de mevduat hesabı defteri olarak hizmet veren izinli bir sistem olarak tasarlanmıştır. Bu, katılımcı JP Morgan müşterilerinin, bankada mevduat olarak tuttukları ABD dolarlarını sistem içinde transfer etmelerine olanak tanır. Her JPM Coin, bir ABD dolarının değerine sabitlenmiştir.

Bir ABD bankası tarafından desteklenen ilk büyük kripto para birimi olan JPM Coin, likidite fonlamasını ve ödemelerin gerçek zamanlı olarak hareketini kolaylaştırmada çok önemli bir rol oynamaktadır.

Kaynak: Cryptonews

Bankacılık Devinin Coin'ine Dair Kritik Rakam Açıklandı! Günlük... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik