Anasayfa Sektörel Bankacılık Ortağı Sorunu Bitecek mi? Binance.US'den Hamle!

Bankacılık Ortağı Sorunu Bitecek mi? Binance.US'den Hamle!

Sektörel

Binance.US, MoonPay ile iş birliği yaparak bankacılık ortağı krizine son mu veriyor? Ayrıntılar burada...

Bankacılık Ortağı Sorunu Bitecek mi? Binance.US'den Hamle!

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance'in Amerika kolu, ayakta kalmak ve kendisiyle çalışmaya istekli bir ödeme sağlayıcı bulmak için çok çalışıyor.

Geleneksel bankacılık ortakları, mevzuat baskısının ardından fişi çekerken Binance.US, alternatif bir itibari para on/off ramp buldu.

22 Ağustos'ta Binance.US, müşterilerin Tether (USDT) bakiyelerini iş ortağı hizmetleri aracılığıyla dolar (USD) ile finanse etmelerine imkân tanıyan yeni kanalları duyurdu.

Binance-MoonPay Ortaklığı

Firma, yalnızca kripto para borsasına geçişini tamamlarken, işlemler için yeni temel varlık olarak USD'yi USDT ile değiştirdiğini belirtti.

Haziran başında Binance.US, bankacılık ortaklarıyla yaşanan sorunları gerekçe göstererek USD mevduatlarını askıya aldı. Bu hamle, firmaya bir dizi kabahat iddiasıyla dava açan ve varlıklarını dondurma girişiminde bulunan SEC'in "son derece agresif ve korkutucu taktikleri" olarak tanımladığı şeyin ardından geldi.

Bankacılık Ortağı Sorunu Bitecek mi? Binance.US'den Hamle!

"Binance.US müşterilerine güvenilir USD ödeme çözümleri" sunan MoonPay ile ortaklık kurduğu belirtildi.

Hesabınıza USDT ile fon sağlamayı kolaylaştırmak için, banka kartı, kredi kartı, Apple Pay ve Google Pay ile USDT satın alımlarını destekleyen kullanışlı yeni USD on-ramp'leri sunmak üzere MoonPay gibi üçüncü taraf ödeme sağlayıcılarıyla ortaklık kurduk. 

MoonPay, Binance.US mobil cüzdanlarına entegre edildi ve kullanıcıların USDT ile fonlamalarına olanak tanıdı. Dünyanın en büyük stablecoin'ini MoonPay üzerinden USD ile satın alarak üçüncü taraf bankaların katılımını ortadan kaldırabilirsiniz.

Fakat MoonPay'in ilk işlem için isim, doğum tarihi ve fatura adresi gibi bazı temel KYC gereklilikleri vardır. Binance.US, "Ortalama olarak doğrulamanın işlenmesi yalnızca 60 saniye sürüyor." açıklamasında bulundu.

Binance.US'deki yeni özelliğe "Gelişmiş Kripto Alım ve Satım" adı verildi. Borsa, hala 150'den fazla kripto para birimini destekliyor ve bunları MoonPay aracılığıyla USD'ye çevirebilirsiniz.

BNB Fiyatı Nasıl Etkilendi?

Bankacılık Ortağı Sorunu Bitecek mi? Binance.US'den Hamle!

Web sitesine göre; MoonPay, 160'tan fazla ülkede faaliyet gösteren, ABD'ye kayıtlı bir para hizmeti şirketidir. 300'den fazla önde gelen cüzdan, web sitesi ve uygulama tarafından MoonPay'e güvenilmektedir. Firma, 5 milyon kullanıcıya sahip olduğunu ve 80'den fazla varlığı desteklediğini iddia ediyor.

Haber, Binance'in yerel tokeninin son 12 saat içinde yüzde 5'lik bir kazanç elde etmesini sağladı. BNB fiyatı, 22 Ağustos'ta 204 dolara gerilemişti. Bu, bir yıldan fazla bir sürenin en düşük seviyesi olarak kayıtlara geçmişti. O zamandan bu yana toparlanan BNB fiyatı, yazının yazıldığı sırada 213 dolardan işlem görüyor. 

Fakat Binance'in sıkıntıları henüz bitmedi. Hırpalanmış borsa tokenini canlandırmak için rezerv tasfiyesi konusunda pek çok spekülasyon yapıldı.

Kaynak: BeInCrypto

Bankacılık Ortağı Sorunu Bitecek mi? Binance.US'den Hamle! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar