Anasayfa Sektörel Bankadan Kripto Para Borsası Hamlesi: Yüzde 97'sini Satın Aldı!

Bankadan Kripto Para Borsası Hamlesi: Yüzde 97'sini Satın Aldı!

Sektörel

Kasikorn Bank, kripto para borsası Satang'ın ana şirketinin yüzde 97'sini satın aldı.

Bankadan Kripto Para Borsası Hamlesi: Yüzde 97'sini Satın Aldı!

K-Bank olarak da bilinen Taylandlı Kasikorn Bank, 2017'den bu yana ülkede faaliyet gösteren Satang isimli kripto para borsasının ana şirketindeki yüzde 97 hisseyi satın aldığını açıkladı.

Bir dosyaya göre; anlaşma, 3.705 milyar Tayland bahtı (102.8 milyon dolar) değerindedir. Söz konusu anlaşma, dijital varlık şirketlerine yatırım yapma yetkisine sahip Unita Capital adlı yeni bir K-Bank iştiraki aracılığıyla yapıldı.

Anlaşma tamamlandığında Satang, Orbix olarak yeniden markalaşacak. Yeni şirketin üç yan kuruluşu daha olacak: Orbix Custodian, dijital varlık fonu yöneticisi Orbix Invest ve blockchain teknolojisi geliştiricisi Orbix Technology.

Duyuru, K-Bank'ın Web3, fintech ve yapay zekâ alanlarını hedefleyen 100 milyon dolarlık bir fon başlatmasından bir ay sonra geldi. K-Bank'ın rakibi Siam Commercial Bank (SCB) da Web3 ve kripto alanında agresif adımlar atıyor.

Kasikorn Bank, Kripto Alanındaki Çabalarını Artırdı

Kasetsart Üniversitesi'nde profesör olan ve K-Bank'ın yatırım yaptığı FWX.finance'in kurucu ortağı olarak görev yürüten Udomsak Rakwongwan, şu ifadeleri kullandı:

K-Bank, kripto para sektöründeki çabalarını yoğunlaştırıyor ve kendisini SCB'nin yanında konumlandırıyor. Tayland'da izin verilen tüm kripto hizmetleri yelpazesini sunma konusunda istekliler.

Bankadan Kripto Para Borsası Hamlesi: Yüzde 97'sini Satın Aldı!

Rakwongwan, K-Bank'ın kısa süre önce bir kripto borsası lisansı aldığını ve Tayland'da kripto için "kalan lisansları aktif olarak takip ettiğini" söyledi. Rakwongwan, ayrıca Tayland pazarının yüksek düzeyde kurumsal desteğe sahip olduğu için benzersiz olduğunu dile getirdi.

SCB ve K-Bank'ın yanı sıra Taylandlı enerji devi Gulf, borsanın düzenlenmiş, yerel bir versiyonunu piyasaya sürmek için Gulf Innova fonu aracılığıyla Binance ile ortak bir girişimde bulunuyor.

Kaynak: CoinDesk

Bankadan Kripto Para Borsası Hamlesi: Yüzde 97'sini Satın Aldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik