Analizler

Başarılı Kâhin: XRP 0,50 dolara yükselecek

Ripple (XRP) fiyatı tam olarak dip seviyesinden sekti. Ripple Labs’deki sorunlara rağmen düşen XRP fiyatı bugün büyük oranda iyileşti. XRP fiyatı son 24 saat içinde 0.2551 dolarlık dip seviyesini gördükten sonra kısa süre önce 0.3153 dolarda tepe yaptı. Şu anda XRP dolardan ve Türk Lirasından işlem görüyor. XRP piyasa duyarlılığı ne kadar ayı olsa da bugün XRP fiyatı bu görünüme karşı geldi.

Ripple (XRP) Neden Düşüyor?

XRP fiyatı keskin yükselebilir

Ripple grafiklerindeki 28 teknik indikatörde 13 tanesi XRP için sat sinyali, 9 tanesi nötr ve 6 tanesi satın alma sinyali veriyor. Osilatörlerden 8 tanesi şu anda nötr durumda, 2 tanesi satış ve 1 tanesi alış yanlısı. XRP’nin hareketli ortalamaları ise genellikle satış olacağını, 1 tanesi nötr durumda ve 5 tanesi satın alma sinyalini veriyor.

Kâhin analist Ali Valatabar, Ripple fiyatının şu anda azalan içinde işlem gördüğünü söyledi. Şimdilik kripto paranın 0.2227 dolarda ana desteği var. Ayrıca analist XRP’deki bu destek seviyesinin kısa süre içinde test edileceğini ve savunulacağını söyledi. Analistin iddiasına göre bu seviyeye boğalar destek çıkarsa XRP azalan kanal formasyonunun direncini kırarak yükselişe geçebilir.

https://www.tradingview.com/chart/XRPUSD/dlG6C28W-future-of-ripple/

Ripple bu modelin üst seviyesine çıkarsa 0,40 doların üzerine çıkabilir. Ancak, büyük olasılıkla XRP bu yukarı yönlü hareketini uzun bir süre korumayacaktır. Ali Valatabar desteğin yeniden test edilmesini beklediğini ama bu sefer, destek seviyesinin azalan kanal formasyonunun üst sınırı olacağını söyledi. Analist, Ripple’ın bu 2. destek testinde de başarılı olmasını beklediğini ve böylece keskin bir şekilde yükseleceğini söylerdi. Analistin tahmini doğru çıkarsa XRP fiyatı 0,50 doların üzerine çıkabilir.

XRP fiyat yorumları

Başka bir analist Nagihatoum ise Ripple’ın Ripple fiyatının Gann’ın çizgilerini takip etmesini beklediğini belirtti. Nagihatoum adlı analiste göre, Ripple büyük olasılıkla Gann çizgilerini takip ediyor ve analist kripto parada güçlü bir satış olmayacağını söyledi. Başarılı analist Ripple’ın haftalık zaman diliminde 0,2850 dolarlık ilk destek seviyesinin altına kapanması durumunda satıuş baskısı altında kalacağını belirtti. Böyle bir şey olursa XRP ana destek seviyelerini test ederken tanımlanan tüm Gann hatlarını test edebilir. Aşağı yönde kırılma olursa analist 0,06 dolarlık potansiyel bir dip seviyesinin görülebileceğini söyledi. Yine de Nagihatoum adlı analist kripto paranın tüm bu destek seviyelerini ve Gann hatlarını test etmesine gerek olmadığını söyledi.

Son dakika! Ripple bankasız olan herkesin sesi olacak!

Başka bir analist Ehsan ise XRP grafiklerinde azalan kama olduğunu tespit etti. Bu boğa formasyonu kripto paranın yukarı yönde güçlü bir hareket yapacağına işaret ediyor. Analist bu formasyonda yukarı yönde bir kırılma olacağını söyledi. Ehsan, Ripple’ın potansiyel olarak 0,65 dolara çıkabileceğini ve daha sonra bu seviyede istikrar kazanacağını iddia etti. Başka bir analist olan Nak G3 ise Ripple fiyatı konusunda oldukça iyimser olduğunu söyledi. Nak G3 adlı analist bazı büyük oynaklıklardan sonra Ripple’ın muhtemelen 0,8 dolara kadar yükseleceğini ve hatta 1 doları bile geçebileceğini söyledi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu