Bitcoin Haberleri

Başarılı Trader, Bitcoin Fiyat Görünümü için Yakın Vadeli Riskler Öngörüyor

Bitcoin’in 30.000 ABD Doları seviyesinin üzerinde konsolide etmeye çalışırken, en azından şimdilik Bitcoin için bir geri dönüş görmek için mücadele ediyor.

Josh Younger ve Veronica Mejia Bustamante dahil bir JPMorgan Chase ekibi Cuma günü bir not yazarken, Fundstrat Global Advisors’dan David Grider riski azaltmayı veya bir miktar koruma satın almayı tavsiye etti.

JPMorgan ekibi, blockchain verilerinin, kayıpları karşılamak için son kripto para satışlarının yapıldığını gösterdiğini ve “muhtemelen hala piyasada temizlenmesi gereken su altı pozisyonlarının bir çıkıntısı olduğunu” söyledi.

Bitcoin, Nisan ayındaki 65.000 ABD doları civarındaki zirveden kabaca yarıya indi, Çin’deki bir kripto para birimi kısıtlamasından zarar gördü, başka yerlerde düzenleyici incelemeyi sıkılaştırdı ve sanal parayı destekleyen sunucuların çok fazla enerji tükettiğine dair endişeler. Pandemiden kurtulmanın ortasında acil durum teşviklerinin azalması ihtimali de en spekülatif yatırımlar için bir engel olabilir.

bitcoin

Yine de JPMorgan stratejistleri, Çin’in baskıları Bitcoin madenciliğini yurtdışına ittiği için artan üretim maliyetlerinin yanı sıra Bitcoin vadeli işlem piyasasındaki istikrarı olumlu bir faktör olarak işaret etti. Bazı araştırmacılar, marjinal üretim maliyetinin Bitcoin fiyatlarında önemli bir rol oynadığını savunuyor. Bu nedenle, “kripto para piyasası henüz sağlıklı olmadığına dair işaretler gösterse de, iyileşme sürecine başlıyor gibi görünüyor” diye yazdılar.

En büyük kripto para birimi Pazar günü yüzde 6,5 kadar artarak 33.329 ABD Dolarına yükseldi ve iki günlük bir düşüş yaşadı. Diğer kripto paralar da yüzde 5’ten fazla artışla Ether ile ralli yaptı. Bazı grafik gözlemcileri, 30.000 ABD Doları seviyesini Bitcoin için anahtar olarak görüyor ve bunun altında bir düşüşün 20.000 ABD Dolarına geri çekilmenin yolunu açabileceğini iddia ediyor.

Fundstrat’ın önde gelen dijital varlık stratejisti Bay Grider, Bitfinex kripto borsasında büyük bir açık pozisyonun yeniden inşa edildiğini kaydetti ve en son benzer bir durum olduğunda, Çin’den gelen olumsuz haberlerin fiyatları düşürdüğünü söyledi.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu