Bitcoin Haberleri

Başarılı yatırımcı: Bitcoin, altının yerini alacak!

ABONE OL:

BlackRock varlık yatırım firmasının yatırım yöneticisi Rick Rieder yatırım dünyasında Bitcoin’in altının yerini alacağını söyledi. Rick Rieder bu yorumunu 20 Kasım 2020’de CNBC’de katıldığı röportajda yaptı.

Rick Rieder:

Altının özelliklerini sahip Bitcoin eninde sonunda altının yerini alacak. Büyük ölçütte Bitcoin’in bunu başarıp başaramayacağını sorarsanız bu soruya cevabım evet olacaktır.

BlackRock CIO’su Satoshi Nakamoto tarafından oluşturulan kripto paranın değer aktarmada kolaylık sağladığını söyledi. Buna ek olarak Rick Rieder,

Bitcoin, külçe altını bir taraftan diğerine getirmekten ya da göndermekten çok daha işlevseldir.

Rieder Bitcoin ve diğer kripto paraların uzun vadede sahnede kalacağını söyledi. Yönetici bu görüşünü Bitcoin’in kısa bir süredir dünyada olmasına rağmen ne kadar çok kabul gördüğüne dayandırdı.

Kripto paralara yönelik, özellikle gençler arasında algılanma oranı yüksektir. Bu yüzden Bitcoin hiçbir yere girmiyor.

1988’de kurulan varlık yönetimi şirketi BlackRock, dünyanın her yerindeki kurumsal, komisyoncu ve perakende müşterileri için yatırım yönetimi, risk yönetimi ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Şirketin kendi web sitesinde yer alan kayıtlarına göre şu anda BlackRock’ın yönetiminde 7,81 milyar dolardan daha fazla varlık var.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bill Gates, Bitcoin ve Kripto Para Birimleri Hakkında Ne Düşünüyor?

Yatırım ve kurumsal ilgi Bitcoin’i boğa piyasasına itti

BlackRock yöneticisinin de ifade ettiği ilgi, Bitcoin’e yönelik kurumsal ilgi günümüzde artıyor. Sadece birkaç ay içinde, MicroStrategy veya Square gibi kamuya açık şirketler varlıklarının bir kısmını Bitcoin’e dönüştürdü.

Kripto para yatırım şirketi Grayscale’de birkaç gün önce yeni bir rekor kırdı. Grayscale yönettiği Bitcoin miktarı 500.000 Bitcoini aştı, bu şu anki Bitcoin fiyatına göre 9,26 milyar dolardan daha fazladır.

Çoğu analist Bitcoin’in gördüğü bu kurumsal ilgi artışının Bitcoin piyasasının son haftalarda yaşadığı yeni boğa koşusu için bir katalizör olduğunu ve en yüksek BTC fiyatının görüldüğü 2017’den beri görülmeyen seviyelerin yani 20.000 doların yaklaştığını söylüyor.

Ünlü analist Willy Woo geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in yatırımcılar için bir güvenli liman varlığı olmaya çalıştığını söyledi.

BlackRock CIO’su Rick Rieder’a, JP Morgan kısa süre önce Bitcoin hakkındaki görüşlerini değiştirdiğini söyledi. JP Morgan, Ekim ayı sonunda Bitcoin’in uzun vadede altınla rekabet etmek için güçlü yönleri olduğunu söyledi. BlackRock CIO’su ise bu yönlerin genç yatırımcılar olduğunu gün yüzüne kavuşturdu.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu