Anasayfa Bitcoin Başkan Adayının Bitcoin Madenciliği Önerisi Ortalığı Karıştırdı!

Başkan Adayının Bitcoin Madenciliği Önerisi Ortalığı Karıştırdı!

Bitcoin

Arjantin'de devlet başkanlığı için aday olan Sergio Massa, Bitcoin madenciliği faaliyetlerini artırmak için doğal kaynakların kullanılmasını önerdi.

Başkan Adayının Bitcoin Madenciliği Önerisi Ortalığı Karıştırdı!

Yerel haber kaynağı CriptoNoticas'ın bildirdiğine göre; Arjantinli başkan adayı Sergio Massa, Bitcoin madenciliği faaliyetlerini artırmak için doğal kaynakları kullanma planlarını açıkladıktan sonra ülkedeki kripto topluluğunu ikiye böldü.

Massa, Bitcoin madenciliği için Vaca Muerta petrol sahalarındaki fazla doğal gazı kullanmayı planladığını söyledi. CriptoNoticas'ın haberine göre; söz konusu öneri, Massa'ya bilgisayar bilimcisi Santiago Siri tarafından sunuldu.

Konunun ortaya çıkmasının ardından Massa'nın planları; Arjantin'deki kripto topluluğunu, önerinin ülkeye fayda sağlayıp sağlamayacağı konusunda ikiye böldü. Bir yandan öneriyi destekleyenler; Bitcoin madenciliği için fazla gaz kullanılmasının, gazın yakılması ya da havaya uçurulması yerine verimli bir şekilde kullanılacağı anlamına geldiğini savunuyor.

Fakat eleştirmenler; operasyonların, hükûmetin üstlenemeyeceği kadar pahalı, sofistike ve karmaşık olacağını ileri sürüyorlar. 

Başkan Adayının Bitcoin Madenciliği Önerisi Ortalığı Karıştırdı!

"Dezavantajları Çok Daha Ağır Basıyor"

Özellikle Vaca Muerta'da bir Bitcoin madenciliği operasyonu yürüten Cryptogranjas adlı startup'ın CEO'su José María Sarasola, CriptoNoticas'a yaptığı açıklamada, önerinin dezavantajlarının faydalarından çok daha ağır bastığını söyledi. Sarasola, Bitcoin madenciliği kazançlı olsa da yüksek işletme maliyetlerinin ve fiyat dalgalanmalarının son yıllarda madencilik kârlılığını etkilediğini belirtti.

Aynı doğrultuda itcoin Argentina Başkanı Ricardo Mihura, hükûmetin bir katılımcı olmak yerine Bitcoin madenciliği yatırımını yönlendirmeye odaklanması gerektiğini öne sürdü. Mihura, uzmanlaşmış şirketlerin yatırım risklerini üstlenmek için daha iyi bir konumda olduğunu da sözlerine ekledi.

Bitcoin Argentina Kurucu Ortağı Rodolfo Andragnes, hükûmetin özel madencilik girişimlerini yönlendirmek için vergi ve ekipman ithalat kısıtlamaları gibi teşvikler getirmesi gerektiğini savundu. Andragnes; bunun, hükûmetin sektöre doğrudan müdahil olmasından daha iyi bir seçenek olduğunu belirtti.

Başkanlık seçimlerinin ikinci turunun 19 Kasım'da yapılması planlanırken, Massa en üst pozisyon için favorilerden biri olarak ortaya çıktı. Massa, devlet başkanı adaylığından önce ülkenin ekonomi bakanı olarak görev yapıyordu. Massa, Güney Amerika ülkesinde kripto paranın benimsenmesi ve geliştirilmesine verdiği kamu desteğiyle de tanınıyor.

Başkan Adayının Bitcoin Madenciliği Önerisi Ortalığı Karıştırdı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar