Anasayfa Sektörel Baskı Altındaki Binance Borsasında Üst Düzey İstifa!

Baskı Altındaki Binance Borsasında Üst Düzey İstifa!

Sektörel

Küresel düzenleyicilerin artan incelemesiyle karşı karşıya kalan Binance borsasında üst düzey bir yetkiliden istifa haberi geldi.

Baskı Altındaki Binance Borsasında Üst Düzey İstifa!

Binance'in ürün müdürü Mayur Kamat, kripto para borsasından ayrıldı. Kamat'ın ayrılışı, küresel düzenleyicilerin artan incelemeleriyle karşı karşıya kalan şirketteki yüksek profilli istifa dalgasının ortasında geldi. Kamat'ın istifa kararı, kullanıcı tabanının 80 milyondan 150 milyonun üzerine çıkarılmasında önemli bir rol oynadığı Binance'deki yaklaşık iki yıllık hizmetinin ardından geldi.

Kamat, genellikle CZ olarak bilinen Changpeng Zhao'ya ve Binance'deki tüm liderlik ekibine minnettarlığını ifade ederek, "Benim için istifa etme ve ürün liderliğini Binance'in yeni nesil liderlerine devretme zamanı geldi." dedi.

Kamat, sorunsuz bir geçiş sağlamak için diğer ürün liderleriyle yakın bir şekilde çalıştığını da belirtti. Kamat'ın ürün geliştirme alanında yirmi yıla yayılan uzun ve parlak bir kariyere sahip olması dikkat çekiyor.

Ocak 2022'de Binance'e katılmadan önce Google ve Agoda gibi teknoloji devlerinde yöneticilik görevlerinde bulunan Kamat'ın LinkedIn profiline göre; söz konusu ismin Binance borsasında küresel ürün ve tasarım ekiplerini yönettiği görülüyor.

Kamat, aynı zamanda 2011 yılında ilk iki birimini satın alarak Bitcoin'i erken benimseyenlerden biri oldy. İlginç bir şekilde, satın alma işleminin yatırım için değil, bir VPN bağlantısını güvence altına almak için olduğunu açıkladı.

Kamat'ın ayrılışı, yakın zamanda Binance borsasından ayrılan yöneticilerin giderek büyüyen listesine ekleniyor. Birkaç hafta önce şirketin baş strateji sorumlusu Patrick Hillmann da istifa etmişti.

Hillmann, kişisel nedenler öne sürse de sektördeki uzmanlar, bu hamlenin Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı tarafından devam eden soruşturmalarla bağlantılı olabileceğini düşünüyor. Genel danışman Han Ng ve uyumluluktan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Steven Christie de Temmuz ayı başında şirketle yollarını ayırmıştı.

Baskı Altındaki Binance Borsasında Üst Düzey İstifa!

Binance Borsasına Yönelik İncelemeler Arttı

Peş peşe gerçekleşen istifalar, birden fazla cephede düzenleyici sorunlarla boğuşan Binance için zorlu bir zamanda geldi. Dünya çapındaki yetkililer platforma yönelik incelemelerini yoğunlaştırarak şirketin geleceğine ilişkin soru işaretleri yaratıyor.

Şirketin büyümesine yaptığı katkılar göz önüne alındığında; Kamat'ın istifası, Binance için önemli bir kayıp olarak görülüyor. Kamat, "Binance borsasında çalışmak ve kullanıcı tabanımızın büyüdüğünü görmek hayatımın deneyimiydi." dedi. Ayrıca, kenardan da olsa Binance'i desteklemeye devam edeceğine dair güvence verdi.

Kamat'ın Binance'den ayrılma kararı, kripto para borsasından bir başka yüksek profilli çıkışa işaret ediyor. Karmaşık bir düzenleyici ortamda bulunan Binance'in kilit yöneticilerini kaybetmesi ek zorluklar yaratabilir. Yine de Kamat'ın ayrılışı dostane görünüyor ve eski ürün müdürü, kurulmasına yardımcı olduğu şirkete yönelik desteğini sürdüreceğini taahhüt ediyor. 

Baskı Altındaki Binance Borsasında Üst Düzey İstifa! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan