Anasayfa Sektörel Batan Kripto Fonunun Kurucusu İyi Halden Serbest Kalacak!

Batan Kripto Fonunun Kurucusu İyi Halden Serbest Kalacak!

Sektörel

İflas eden kripto para fonu Three Arrows Capital'ın kurucusu Su Zhu'nun, yakında iyi halden serbest kalması bekleniyor.

Batan Kripto Fonunun Kurucusu İyi Halden Serbest Kalacak!

Three Arrows Capital (3AC) kurucu ortağı Su Zhu, bu hafta iki gün boyunca Singapur'da mahkemeye çıktı. Bu, şirket varlıklarının tasfiye memuru olarak atanan Teneo tarafından başlatılan daha geniş bir yasal işlem ağının parçasıydı.

Özel şartlar altında gerçekleştirilen mahkeme oturumu, öncelikle fonun başarısızlığına yol açan koşulların aydınlatılmasına ve kalan varlıkların yerinin belirlenmesine odaklandı.

Daha önce Singapur mahkemesi, Zhu'nun 29 Eylül'de Singapur havaalanında tutuklanmasının ardından sorgulanmasını onaylamıştı.

Zhu, 3AC'ın tasfiye sürecinde iş birliği yapmadığı için dört ay boyunca gözaltında tutuldu. Mahkemenin iyi hal için standart hükümleri dikkate almasıyla birlikte Zhu'nun yakın zamanda serbest bırakılması bekleniyor.

Bir zamanlar kripto koruma fonu alanında öne çıkan bir oyuncu olan 3AC, Terra'nın 2022'deki çöküşünün ardından dramatik bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Temmuz ayında iflas ilan ettiğinde firmanın alacaklılarına yaklaşık 3,5 milyon dolar borcu vardı.

İflas sonrası fon yönetiminin mahkeme celplerinden kaçındığı ve bunun yerine tasfiye memurlarıyla çevrim içi anlaşmazlıklara girmeyi tercih ettiği bildirildi. Bazı alacaklılar; şirketi, yatırımcıları yanıltmak ve dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunmak ile suçladı.

Batan Kripto Fonunun Kurucusu İyi Halden Serbest Kalacak!

Kuruculara Dokuz Yıllık Yasaklama Emri Verildi

14 Eylül'de Singapur Para Otoritesi (MAS), 3AC'ın kurucularına karşı dokuz yıllık bir yasaklama emri çıkardı. 2001 Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Yasası (SFA) ve Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler (Lisanslama ve iş Yapma) Düzenlemeleri (SFR) dahil olmak üzere çeşitli menkul Kıymet yasalarının ihlal edilmesinden kaynaklanan emir, kurucuların düzenlenmiş herhangi bir faaliyete katılmalarını veya SFA tarafından yönetilen herhangi bir sermaye piyasası kuruluşunda yönetim pozisyonlarında bulunmalarını etkin bir şekilde engellemektedir. 

Batan Kripto Fonunun Kurucusu İyi Halden Serbest Kalacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Dünyasının Maymun Hükümdarı: ApeCoin (APE) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
NFT 101: Dijital Varlıklar Hakkında Tüm Merak Edilenler
Rehber Banu Fırıncılar
Pepe Coin Güvenlik Rehberi: Yatırımlarınızı Koruma Altına Alın!
Rehber Banu Fırıncılar