Anasayfa Sektörel Batık Kripto Borsası, Yakında Milyarlarca Doları İade Edecek!

Batık Kripto Borsası, Yakında Milyarlarca Doları İade Edecek!

Sektörel

FTX, iflası yakında sona erdirmeyi ve milyarlarca doları alacaklılara iade etmeyi planlıyor.

Batık Kripto Borsası, Yakında Milyarlarca Doları İade Edecek!

FTX'in yeniden yapılanma planları tüm hızıyla devam ediyor ve ekip, iflası yakında sona erdirmeyi planlıyor. Bildirildiğine göre ekip, milyarlarca dolarlık fonun etkilenen müşterilere ve alacaklılara ödenmesine ilişkin görüşmelerin son turuna çıkıyor.

FTX'in Yeniden Yapılanma Planı

Önemli bir gelişme olarak FTX Trading Ltd., müşterilere ve alacaklılara milyarlarca doları iade etme planının ana hatlarını çizen son teklifini açıkladı. Bu hamle, dolandırıcılıkla ilgili sorunlar nedeniyle gölgelenen kripto firmasını çevreleyen iflas davasının çözümüne ilişkin tartışmaların son aşamasını başlatıyor.

Bununla birlikte, yeniden yapılanma planında bazı kritik sorular cevapsız kalıyor ve bu durum batık kripto para borsası FTX'in potansiyel olarak yeniden canlandırılması, belirli dijital tokenlar için değerleme metodolojisi ve alacaklılar için beklenen getiriler hakkındaki belirsizlikleri artırıyor.

Batık Kripto Borsası, Yakında Milyarlarca Doları İade Edecek!

Önümüzdeki yıl alacaklıların oylamasına sunulacak olan planın, muhtemelen ek önemli ayrıntılarla birlikte daha da geliştirilmesi bekleniyor. Alacaklı oylamasının ardından nihai onay, ABD İflas Hakimi John Dorsey'den alınacak. Bölüm 11 davasında yer alan başlıca alacaklı ve müşteri gruplarının, planın genel hatları üzerinde fikir birliğine varması dikkat çekicidir.

Önerilen ödeme stratejisi, firmanın kripto varlıklarının önemli bir kısmının tasfiyesine bağlı olarak milyarlarca dolar nakit dağıtmak üzere tasarlandı. İflas davasında ortaya çıkan gelişmeler, şüphesiz ilgili taraflar ve daha geniş kripto para topluluğu tarafından yakından izlenecektir.

Geçen ay bildirildiği üzere FTX, borsa için teklif verenleri de takip ediyor. Eskiden kripto para borsaları arasında lider olan FTX Trading Ltd., iflas sonrası stratejileri araştırıyor. Yatırım bankacısı Kevin M. Cofsky, potansiyel yatırımcılarla devam eden görüşmeleri ve borsanın tamamını satmak veya ortaklık kurmak da dahil olmak üzere çeşitli seçenekleri açıkladı.

SBF, Dolandırıcılıktan Mahkûm Oldu

Geçtiğimiz ay FTX kurucusu Sam Bankman-Fried, FTX borsasının çöküşüne yol açan önemli bir dolandırıcılık planını planlamaktan suçlu bulunmuştu. Şirket, Bankman-Fried'ın işinin kontrolünü yeniden yapılandırma uzmanlarına devretmesi üzerine geçen yıl iflas işlemlerini başlatmıştı.

Daha sonra bu uzmanlar, varlıkların belirlenmesi ve çeşitli alacaklılara borçlu olunan karmaşık borç ağının yönetilmesinde aktif olarak yer aldılar.

Kaynak: CoinGape

Batık Kripto Borsası, Yakında Milyarlarca Doları İade Edecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Dünyasının Maymun Hükümdarı: ApeCoin (APE) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar